Mājsēdes ierobežojumi sporta un fiziskajās aktivitātēs

[ A+ ] /[ A- ]

Mājsēdes ierobežojumi sporta un fiziskajās aktivitātēs

Ritvars Raits

20.oktobrī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti grozījumi rīkojumā nr.720 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», kas paredz stingro mājsēdi no 21.oktobra līdz 15.novembrim Covid-19 vīrusa ierobežošanai. Sporta nozarei Latvijā tas nozīmē tikai profesionālu sportistu, kā arī starptautisko un augstāko līgu sezonu turpinājumu līdz 15.novembrim.

Aizliegti un atcelti visi sporta pasākumi, izņemot pieaugušo izlašu sportistiem notiekošās starptautisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sacensības, tai skaitā pirms tam paredzētie treniņi. Komandu sporta spēlēs ierobežojumi neattieksies arī uz junioru izlasēm vecumā no 16 gadiem, ja tās iekļautas Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē publicētajā atļauto sporta sacensību sarakstā.

Aizliegums neattieksies arī uz komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensībām, kurās piedalās tikai profesionālie sportisti – personas, kuras uz darba līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un tajās piedalās. Visas sacensības notiek bez skatītājiem tribīnēs.

Sporta treniņi un nodarbības, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmas, mājsēdes laikā var organizēt tikai attālināti. Izņēmums ir Latvijas pieaugušo izlases (komandu sporta spēlēs arī junioru izlases no 16 gadu vecuma), Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Paraolimpiskās vienības, kā arī starptautisko un augstāko līgu sporta spēļu komandas, kā arī sportistu oficiāli treniņi, kas saistīti ar gatavošanos 2022.gada ziemas olimpiskajām spēlēm. Treniņiem jānotiek epidemioloģiski drošā vidē. Trenažieru zāles laika posmā līdz 15.novembrim ir slēgtas.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!