Maluzvejniekus ķer arī ārkārtējās situācijas laikā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no VAA arhīva Nelikumīga zveja var izmaksāt visai dārgi.

Maluzvejniekus ķer arī ārkārtējās situācijas laikā

Dzintra Dzene

Vides Aizsardzības Asociācijas (VAA) biedri sadarbībā ar Valsts Vides dienesta (VVD) Lielrīgas vides inspektoru 6.maijā ap pulksten 3.15 Ogres novadā aizturēja divas personas, kuras Daugavā, netālu no Ķeguma pilsētas, veica nelikumīgu zveju no laivas, izmantojot 70 metrus garu tīklu. Abām personām sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par nelikumīgu zveju iekšējos ūdeņos, kā arī izņemta stiklašķiedras laiva un zvejas rīks – tīkls.

Kopumā no 5.maija vakara līdz 6.maija rītam inspektori sastādījuši četrus administratīvā pārkāpuma protokolus, divus no tiem par nelikumīgu zveju iekšējos ūdeņos un divus – par zemūdens medībām Lielvārdes novadā, kā arī vienam no zemūdens medniekiem konstatēts sašauts zandarts. VAA pārstāvji norāda, ka zemūdens medības Lielvārdes administratīvajā teritorijā ir aizliegtas saskaņā ar MK noteikumiem «Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi» 7.pielikumu, turklāt zandartus no 16.aprīļa līdz 31.maijam lomā paturēt ir aizliegts.

Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, VVD Lielrīgas reģionālie inspektori un VAA biedri regulāri veic nelikumīgās zvejas kontroli iekšējos ūdeņos. Iepriekš, 21.aprīļa pievakarē, Ogres novadā tika aizturēta persona, kura veica zveju no krasta, iebrienot un izceļot zvejas rīku – 50 metrus garu tīklu – Daugavas upes labajā pusē netālu no Ķeguma pilsētas. Personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par nelikumīgu zveju iekšējos ūdeņos, lomā paturētās astoņas raudas tika atstātas aizturētajai personai. Tiesa gan, šis loms personai izmaksās visai dārgi.

VAA pārstāvji norāda, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.panta 4.daļu par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem fiziskām personām var uzlikt naudas sodu no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām – no septiņsimt līdz četrtūkstoš trīssimt eiro, kā vienā, tā otrā gadījumā, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas un atņemot zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas. Papildus administratīvās lietas izskatīšanas laikā tiks noteikts un aprēķināts zivju resursiem nodarītais kaitējums.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!