Mana māja un mans skvērs

[ A+ ] /[ A- ]

Fotoreportāža no raksta autores balkona.

Citādi varbūt neteiktu, ka mana māja ir skaistākā, bet es te dzīvoju no pirmās dienas, kad tā tika nodota ekspluatācijā.

Ar katru gadu p/a «Mālkalne», sākot ar kādreiz tekošā mājas jumta problēmu novēršanu, arvien vairāk dara mājas izskata uzlabošanā. Tikko nomainītas lieveņu jumtiņu notekas, pašreiz pie katra lieveņa durvīm tiek uzliktas jaunas flīzes bojāto vietā un veikti citi darbi.

Skvēru rotā lieli koki, bet pirms daudziem gadiem te vējš dzenāja smiltis. Tad es biju jauna un spēka pilna, diemžēl tagad tikai «jauna». Tad bija spēks un sameklēju dažādus koku un krūmu stādus un sāku tuksnešaino lauku apstādīt.

Četrus kastaņu stādus «nospēru» pie bijušās izpildkomitejas, vienu nolauza, bet trīs izauga, un tagad to košo ziedu vāles ik pavasari kā spožas sveces izgaismo visu garās mājas priekšu. Iestādīju mazu liepiņu, un izauga kopā trīs liepas kā trīs māsas. Tas ir garākais koks mūsu skvērā, un pašreiz smaržīgo ziedu čemuri pulcina bišu kori.

Sarkanās akācijas izraku pie bijušās Rajona patērētāju biedrību savienības, stādīju ceriņus, jasmīnus, dzīvžogus. Bet kļavas divreiz gadā zeltojas, kad pavasarī grimst košos ziedos un rudenī – zelta lapu izdaiļotas.

Diemžēl cītīgie dārznieki daļu krūmu iznīcināja, jo esot par biežu sastādīti. Bija trīs ziedošo ievu kupenas, tagad palikusi viena. Šogad izraka ziedošo mežābeli. Kam tā traucēja?

Neskatoties uz visu to, mūsu dabiskais skvērs ir skaistākais Ogrē.

Ar katru gadu vairāk mājas lodžijas izdaiļo ziedu kastītes un piekarināmie ziedu podiņi. Gribu dažus skaistākos pieminēt: 2.dzīvoklī, tad 6. dzīvoklī Koroļova, 4.dzīvoklī Mačuka, 46. – Peņaza, 47. – Eglīte, 48. – Kalniņa, 81. – Šteinberga un daudzas citas ziedošas lodžijas. Žēl, ka es dzīvoju 5. stāvā. Mana lodžija ik gadu ir pilna ziedu. Šogad vēlu sāku darboties, jo slimoju, bet man jau arī zied kastītēs petūnijas, samtenes, jau riešas ziedu pumpuri citiem ziediem. Ziedu audzēšana kastītēs prasa darbu, rūpes un nervus, jo šogad visu laiku lodžijā auro austrumu vai ziemeļu vēji, postot stādiņus un ziedus.

Skaista būtu mūsu pilsēta, ja ikkatru balkonu un lodžiju vai, kur to nav, – logus – rotātu ziedi.

Tā zied Eglītes balkons kaimiņos.

Annas Kudeiko foto