Mārcis Bormanis: «Balva man bija liels pārsteigums»

[ A+ ] /[ A- ]

Mārcis Bormanis ir bērnu futbola komandu treneris, bet pats spēlē komandā «Ogre United». Šoruden Mārcis saņēma Latvijas Futbola federācijas balvu kā Vidzemes reģiona labākais vārtsargs, kas viņam pašam esot bijis liels pārsteigums.

– Kādā vecumā tu sāki trenēties futbolā?

– Tā nopietni šim sporta veidam es pievērsos tikai tad, kad mācījos jau 7. klasē. Es pats dzīvoju Ogresgalā, tur jau spēlēju gan futbolu, gan basketbolu un pludmales volejbolu, bet, pēc drauga Edžus Pickas ieteikuma, sāku braukāt uz treniņiem Ogrē pie Paula Rubīna.

– Tu jau no paša sākuma zināji, ka gribi spēlēt vārtsarga pozīcijā?

– Jā, jo es jau pirms tam, pārstāvot Ogresgala pamatskolu skolu sacensībās, vienmēr spēlēju tieši šajā pozīcijā. Kad sāku nopietni trenēties futbolā, Ogrē bija tāds kā vārtsargu deficīts, tāpēc par citām pozīcijām man pat nebija jādomā.

– Sports, cik zinu, tavā dzīvē ieņem visai svarīgu lomu. Cik zinu, tu arī studēji šajā jomā?

– Jā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā es ieguvu bakalaura grādu un sporta skolotāja specialitāti. Par futbola treneri esmu strādājis vairākos klubos un sporta skolās, tagad trenēju jaunos futbolistus Ogres novada Sporta centrā, kā arī vadu individuālos trenerus, darba pietiek.

– Cik atceros, viena no tavām bērnu komandām šoruden kļuva par Vidzemes reģiona čempioni?

– Jā, tāds panākums bija «Ogres NSC» 2012. gadā dzimušo zēnu komandai.

– Kā ir Ogrē, vai daudz puiku grib spēlēt futbolu?

– Pašā sākumā, kad bērniem ir seši – astoņi gadi, interesentu ir pietiekami daudz, tad iespējams nokomplektēt pat divas komandas. Problēmas sākas pusaudžu vecumā, kad daļa bērnu atsijājas. Tad daudz kas atkarīgs no trenera, kuram jābūt arī labam psihologam, lai pusaudžus motivētu nepamest treniņus.

– Šosezon Ogrei atkal ir pieaugušo futbola komanda «Ogre United», kas lieliski cīnījās 3. līgā un saglabā labas cerības iekļūt 2. līgā. Arī tu spēlē šajā komandā?

– Jā, bet mēs tur esam četri tiešām labi vārtsargi. Kopā ar mani šajā pozīcijā spēlē arī Ritvars Cinītis, Leo Ritvars Dalbiņš un Rolands Linužs. Svarīgākajās spēlēs vieta vārtos tiek uzticēta Dalbiņam, jo viņš šobrīd starp mums ir pieredzējušākais. Es, piemēram, četrus gadus nebiju spēlējis āra futbolu, neesmu par sevi tik pārliecināts. Sezonas sākumā, kad spēles bija vieglākas, vieta vārtos vairāk tika uzticēta man. Pats esmu priecīgs, ka tad kādās septiņās vai astoņās spēlēs es ielaidu tikai divus golus. Par to gan liela pateicība pienākas mūsu komandas aizsardzībai, kas darbojās ļoti labi.

– Tomēr tieši tu saņēmi labākā vārtsarga balvu?

– Man pašam tas bija liels pārsteigums. Laikam tika ņemtas vērā tās spēles, kurās es ielaidu tikai divus vārtus. Neko pārdabisku es vārtos nenodemonstrēju.

– Jums sestdien Ogrē notiks ļoti svarīga spēle pret «Augšdaugavas NSS» par vietu 2. līgā?

– Jā. Pretinieku laukumā mēs uzvarējām ar 1:0, tāpēc Ogrē mums pietiktu arī ar neizšķirtu rezultātu, bet par to es negribu runāt. Mēs laukumā dosimies, lai uzvarētu, ceram arī uz savu līdzjutēju atbalstu.

Foto: LFF arhīvs

Futbola vārtsargs Mārcis Bormanis ar labākā vārtsarga balvu.