Mašīnas dēļ gatavs lēkt Daugavā. Nevar sadalīt draudzeni

[ A+ ] /[ A- ]

Lai arī februāris ir gada īsākais mēnesis, Ķeguma novada pašvaldības policijas darbiniekiem darba netrūka. Starp daudzajiem izsaukumiem gadījās arī samērā īpatnēji, piemēram, nenopirktas mašīnas dēļ solīts izdarīt pašnāvību, tēvs ar dēlu sakāvušies kopīgas draudzenes dēļ, istabas biedram uzbrukts par to, ka viņš pārāk agri piecēlies.

5.februārī Ķeguma novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no Valsts policijas dežūrdaļas par to, ka vienā no Tomes pagasta mājām kāds tur dzīvojošs jaunietis draud izdarīt pašnāvību. Notikuma vietā noskaidrots, ka iemesls šādai rīcībai ir tas, ka puiša vecāki neļāva viņam iegādāties automašīnu kredītā – tas viņu esot tā aizvainojis, ka jaunietis gribējis iet uz Daugavu slīcināties. Tā kā šāda jaunā cilvēka uzvedība radīja aizdomas par to, ka viņš varētu apdraudēt savu veselību un dzīvību, uz notikuma vietu tika izsaukta neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas jaunieti nogādāja ārstniecības iestādē.

10.februārī policija saņēma informāciju no Birzgales pagasta pārvaldes par to, ka Nākotnes ielā kādā dzīvoklī naktīs regulāri rej suņi. Policisti noskaidroja suņu īpašnieku, ar kuru veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, kā arī personai tika izskaidrotas Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai un atbildība par šo prasību neievērošanu.

11.februārī pašvaldības policijas palīdzība bija nepieciešama Staru ielas iedzīvotājiem Ķegumā, kur starp kaimiņiem mājas kāpņu telpā bija izcēlies konflikts. Ierodoties notikuma vietā, tika noskaidrots iemesls strīdam – kāds agresīvs vīrietis alkohola reibumā savas dusmas izgāza uz pirmo kāpņutelpā satikto kaimiņu. Nemiernieks tika nogādāts pašvaldības policijas iecirknī, kur ar viņu veiktas nepieciešamās administratīvi procesuālās darbības.

16.februārī, patrulējot Ķeguma pilsētā, pašvaldības policijas darbinieki pamanīja kādu vīrieti, par kuru bija informācija, ka viņš atrodas meklēšanā par izvairīšanos no soda (administratīvā aresta) izciešanas par pārkāpuma izdarīšanu. Persona tika aizturēta un nodota Valsts policijai.

Tajā pašā dienā pašvaldības policija saņēma izsaukumu no Tomes pagasta, kur kādā mājā alkohola lietošanas laikā starp pudeles brāļiem bija sācies konflikts. Ierodoties notikuma vietā, tika noskaidrots, ka tēvs ar dēlu pārmērīga alkohola lietošanas rezultātā mēģināja kārtot vecus rēķinus, iespējams, par kādu kopīgu draudzeni. Šoreiz notikuma vietā situāciju izdevās atrisināt, ar konfliktā iesaistītām pusēm veicot profilaktiska rakstura pārrunas.

20.februārī policija saņēma izsaukumu no Ķeguma novada pansionāta, jo kāds šīs iestādes iemītnieks bija agresīvs pret saviem biedriem. Ar agresīvo pensionāru tika veiktas pārrunas, kuru laikā viņš paskaidroja, ka jau no rīta bija sastrīdējies ar savu istabas biedru par to, ka kaimiņš pārāk agri ceļas un līdz ar to pamodina arī citus istabas iemītniekus.

23.februārī pašvaldības policijā ar rakstisku iesniegumu vērsās kāda Rembates pagasta iedzīvotāja, jo viņas īpašums tiekot piesārņots ar nezināmas izcelsmes šķidrumu. Izbraucot uz notikuma vietu, netālu no minētās adreses tika konstatēts, ka notiek ūdens sūknēšanas darbi. Pašvaldības policijas darbinieki notikuma vietā fiksēja vides piesārņojuma faktu, par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

23.februārī kārtības sargi patrulēšanas laikā Ķegumā, pie kādas daudzdzīvokļu mājas Liepu alejā, pamanīja ārā izmestas mēbeles, kas bija sakrautas lielā kaudzē. Policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot vainīgo, kurš tika brīdināts par atbildību, ja minētā pārkāpuma sekas netiks novērstas. Mēbeļu izmetējs apņēmās nekavējoties to izdarīt.

24.februārī pašvaldības policija saņēma sūdzību no kāda Skolas ielas iedzīvotāja Ķegumā. Viņš nebija apmierināts ar to, ka daudzdzīvokļu mājas tuvumā tiek kurināts ugunskurs, jo traucējot ugunskura dūmi. Notikuma vietā izdevās noskaidrot ugunskura kurinātāju, ar viņu tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, kā arī izskaidrota pārkāpuma būtība un atbildība par šo rīcību, kas paredzēta Ķeguma novada pašvaldības Saistošajos noteikumos. Pēc pārrunām ar policijas darbiniekiem pārkāpējs ugunskuru nodzēsa.

24.februārī, patrulējot Birzgales pagasta centrā, policisti pievērsa uzmanību, ka vienai no Nākotnes ielas mājām nav numura zīmes. Noskaidrots mājas īpašnieks, ar kuru veiktas pārrunas un izskaidrota pārkāpuma būtība un atbildība. Par ēkas, būves numura zīmes vai īpašuma nosaukuma neizlikšanu redzamā vietā šoreiz personai izteikts mutisks brīdinājums.

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors