Mazie ikšķilieši pierāda savas prasmes dambretē

[ A+ ] /[ A- ]

Vitauta Budreikas foto Turnīrā medaļas tika sadalītas starp trim labākajiem spēlētājiem meiteņu un trim labākajiem spēlētājiem zēnu grupā. Par absolūto turnīra uzvarētāju, kurš ieguva uzvarētāja kausu, tika atzīts Haralds Ozoliņš.

Mazie ikšķilieši pierāda savas prasmes dambretē

Dzintra Dzene

Janvāra izskaņā pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Urdaviņa» telpās pirmo reizi Ikšķiles vēsturē notika sešgadnieku turnīrs dambretē, kurā sacentās 19 PII «Urdaviņa» un PII «Čiekuriņš» dambretes pulciņu bērni. Ņemot vērā to, ka turnīrā piedalījās nepāra skaits dalībnieku, vienu spēlētāju aizvietoja speciāla datorprogramma.

Visi bērni saņēma vērtīgas balvas, taču medaļas tika sadalītas starp trim labākajiem spēlētājiem zēnu grupā – Haraldu Ozoliņu, Dāvi Cimmermani un Danielu Eibeli un trīs labākajām spēlētājām meiteņu grupā – Elēnu Bremzu, Emīliju Vaišli un Anniju Upīti, bet par absolūto turnīra uzvarētāju, kurš ieguva uzvarētāja kausu, tika atzīts Haralds Ozoliņš.

Turnīru organizēja Dambretes attīstības biedrība, kuras priekšsēdētājs un sacensību tiesnesis Vitauts Budreika stāsta, ka dambrete jau sen ir pazīstama kā prāta attīstības trenažieris, kas izmantojams bērniem no piecu – sešu gadu vecuma. «Tā attīsta ne tikai loģisko un telpisko domāšanu, bet arī uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un pašdisciplīnu, iemāca apstrādāt informāciju, analizēt to un pieņemt lēmumu. Šīs prasmes noder ne tikai skolā un karjerā, bet arī mūsdienu dzīves ritmā ir neaizstājamas. Mācoties un spēlējot dambreti, bērniem tiek izveidots ieradums vispirms domāt un tad darīt, kas palīdzēs viņiem vieglāk tikt galā ar ikdienas gaitām, tāpat saprast sakarību starp cēloni un sekām, kā arī pieņemt un analizēt dažādus dzīves notikumus. Zinātniski pierādīts, ka jau pat pieci gadi ir īstais vecums, kad sākt mācīties spēlēt dambreti, tāpēc jācer, ka vecāki neapstāsies pie sasniegtajiem rezultātiem un veicinās bērnu attīstības ceļu pretī jaunām virsotnēm domāšanas, mācību, sportiskajās un citās dzīves jomās,» saka V.Budreika, piebilstot, ka Ikšķilē, pabeidzot PII un mācoties tālāk Ikšķiles skolā, ir iespēja turpināt apgūt dambreti Ikšķiles vidusskolā.

Nākamais Dambretes attīstības biedrības organizētais turnīrs 31.martā norisināsies Ikšķiles vidusskolā, kur sacentīsies 1. līdz 8.klases audzēkņi. Savukārt 3.aprīlī ikgadējais dambretes čempionāts notiks Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, un tajā spēkiem mērosies visi skolas audzēkņi.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!