Meža tehnikumā apmeklētājus gaida unikāla izstāde

[ A+ ] /[ A- ]

Izstādes veidotāji – 3m2.kursa audzēkņi (no kreisās) Bruno Balodis, Diāna Lagzdiņa, Kristaps Kalvāns, Diāna Biksāne un viņu audzinātājs Klāvs Miezis.

Senus dokumentus, meža darbarīkus to vēsturiskajā attīstībā, medību trofejas, meža dzīvnieku izbāzeņus – šīs un daudzas citas ne mazāk interesantas un savdabīgas lietas vienkopus var aplūkot Ogres Meža tehnikumā tapušajā izstādē, kurai roku pielikuši gan mācību iestādes audzēkņi, gan pasniedzēji.

«Muzeju nakts» pasākumu laikā Ogres Meža tehnikumā tika atklāta izstāde «Es – meža vidē. Vēsture un šodiena». Izstāde tapusi, pateicoties Meža tehnikuma pasniedzēju iniciatīvai, kuru realizēt palīdzējuši Mežsaimnieku 3m2.kursa audzēkņi un viņu audzinātājs Klāvs Miezis. Izstādes eksponāti nākuši no pasniedzēju privātajām kolekcijām un Ogres Meža tehnikuma fonda.

Interesantākie eksponāti ir dažādi izbāzeņi, ragu kolekcija, arī skolotāja Klāva Mieža privātā dokumentu kolekcija, kurā var aplūkot, piemēram, Latvijas laiku autovadītāja tiesības, aizsarga apliecību, 1929.gadā izdoto Jelgavas lauksaimniecības vidusskolas atestātu, padomju laika pases un citus ne mazāk interesantus dokumentus. Īpašs eksponāts ir Mežakuiļa galva, kas nākusi no kādreizējā tehnikuma direktora Gunāra Veldres kolekcijas. Minētais eksponāts savulaik ticis izmantots kā rekvizīts filmas «Ilgais ceļš kāpās» epizodēs. «Tolaik sanāca kāds incidents – mežakuiļa galva nejauši uzkrita aktrisei Lilitai Ozoliņai, un eksponātam kopš tiem laikiem ir nedaudz sabojāts ilknis,» stāsta K.Miezis.

3m2.kursa audzēknis Kristaps Kalvāns atzīst, ka viņam visinteresantākā šķitusi pati ekspozīcijas iekārtošana, kā arī Strenču Lejaskrautuves maketa atjaunošana. «Krautuve jau daudzus gadu desmitus vairs nedarbojas, jo mūsdienās vairs netiek pielietota stumbru tehnoloģija, tāpēc šī maketa atjaunošana bija jo īpaši interesanta. Izstāde tapa mūsu kursa prakses laikā. Pie tās iekārtošanas strādājām aptuveni nedēļu, bet visvairāk laika prasīja eksponātu savākšana. Tas bija grūts, bet ļoti saistošs darbs un ceru, ka to novērtēs arī citi,» saka K.Kalvāns.

Ogres Meža tehnikumā tapušo unikālo izstādi var aplūkot jebkurš interesents, iepriekš piesakoties vai arī bez pieteikšanās sev vēlamajā laikā. Un, jāteic, tas patiesi ir tā vērts.

Ogres Meža tehnikuma pasniedzējs Klāvs Mizis stāsta, ka mežakuiļa izbāzenis savulaik filmēts filmā «Ilgais ceļš kāpās».

Izstādē aplūkojama unikāla dokumentu kolekcija.

Dzintras Dzenes foto