Mediķi vāc ziedojumus Ukrainas armijai

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres slimnīcas mediķi jau otro reizi iesaistās ziedojumu vākšanas akcijā, lai atbalstītu ukraiņus. Šoreiz ziedojumus vāc ar konkrētu mērķi – pasargāt Ukrainas armijas karavīrus no aukstuma – slimnīcas mediķi ziedo termoveļu un citas nepieciešamas lietas.

«Iepriekšējā ziedojumu akcijā mediķu atsaucība bija ļoti liela, ceru, ka tā būs arī šoreiz. Ziedojumu vākšana turpināsies pāris nedēļas, un, kad kāds no Ogres atkal dosies uz karadarbības zonu, nosūtīsim saziedoto, lai karavīri var pārlaist ziemu. Viņi faktiski cīnās arī par mums,» saka SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs un piebilst, ka Ogres slimnīca ukraiņus atbalsta, arī nodrošinot viņiem darba vietas, un šobrīd slimnīcā dažādos darbos strādā jau 18 ukraiņu. Divi no viņiem nokārtojuši pirmā līmeņa latviešu valodas zināšanu pārbaudes eksāmenu un turpina mācīties, lai iegūtu otro līmeni.

«Daudzi no viņiem šoruden bija cerējuši atgriezties mājās, bet kaujas turpinās un atgriezties nav droši. Tie nav tikai ukraiņu ārsti, kas pie mums strādā, bet arī palīgpersonāls un medmāsas. Protams, mēs visi vēlamies, lai Ukraina karā uzvar, un rēķināmies, ka agrāk vai vēlāk daudzi ukraiņi vēlēsies atgriezties mājās. Lai kādā brīdī pēkšņi nepaliktu bez darbiniekiem, veicam plānveida darbu, lai papildinātu personālu ar vietējiem kadriem un varētu nodrošināt slimnīcas darbu vietējiem spēkiem,» skaidro D. Širovs, piebilstot, ka, lai arī aizvadītajā nedēļā nedaudz sarucis slimnīcā uzņemto personu skaits, darba joprojām netrūkst.

Aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcas laboratorijā veiktas 196 «Covi-19» analīzes, no kurām 40 jeb 20 procentu bijušas pozitīvas. D. Širovs norāda, ka periodiski saslimst arī darbinieki, visvairāk Rehabilitācijas nodaļā, kur pacientam ar darbinieku ir ciešs kontakts, bet, par laimi, visi izslimo vieglā formā. Slimnīcā ar «Covid-19» uzņemti seši pacienti, bet nevienu nav bijis jāpārved uz specializēto medicīnas iestādi.