Mediķiem jāstrādā sarežģītos apstākļos, tāpēc ir svarīgi just sabiedrības atbalstu

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres slimnīcas arhīva Operācijas Ogres slimnīcas mediķi veic, ievērojot visus drošības pasākumus, lai maksimāli izvairītos no iespējas inficēties ar vīrusu Covid–19.

Mediķiem jāstrādā sarežģītos apstākļos, tāpēc ir svarīgi just sabiedrības atbalstu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 31.marta ārkārtas sēdē SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs, Ogres novada domes deputāts Dainis Širovs informēja klātesošos par šā brīža situāciju Ogres rajona slimnīcā. Diemžēl 17 slimnīcas mediķiem šobrīd jāievēro karantīna pēc nonākšanas saskarsmē ar vīrusa Covid–19 inficētajiem pacientiem.

Aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki Ogres rajona slimnīcā nogādājuši divus pacientus ar pneimonijas pazīmēm, kuriem veiktās analīzes vēlāk uzrādījušas vīrusa Covid–19 saslimšanu.

17 Ogres slimnīcas mediķiem tagad jāpaliek mājās

27.martā Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā no Rīgas atvesta 1977.gadā dzimusi jūrmalniece, kurai sākotnēji diagnosticēts alerģisks bronhīts un pneimonijas pazīmes. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra rīkojumu visiem ar pneimoniju saslimušajiem pacientiem jāveic Covid–19 analīzes, kas arī tika izdarīts. Sieviete pēc novērošanas observācijas gultā nosūtīta ārstēties mājās, bet sešiem Uzņemšanas nodaļas mediķiem un vienam pacientam, lielvārdietim, kurš tobrīd atradās Uzņemšanas nodaļā, noteikta pašizolācija uz 14 dienām, jo Covid–19 analīzes izrādījušās pozitīvas.

28.martā no Rīgas Ogres slimnīcā nogādāts 1972.gadā dzimis vīrietis, kuram arī konstatēta pneimonija. Tā kā šajā gadījumā ārstēšanās mājās nebija iespējama, pacients sankcionēts Internajā nodaļā. Ņemot vērā simptomus, vīrietim veiktas analīzes uz Covid–19, kas arī izrādījušās pozitīvas. Pēc rezultātu saņemšanas 29.martā pacients nekavējoties pārvests uz Infektoloģijas centru, bet vienpadsmit nodaļas mediķiem, kuri atradušies saskarē ar inficēto pacientu, tagad jāatrodas pašizolācijā. Karantīna noteikta arī diviem pacientiem, kuri atradušies vienā palātā ar inficēto vīrieti.

Kopumā pašizolācijā šobrīd atrodas 17 Ogres slimnīcas mediķi, slimnīcas telpās veikti stingri dezinfekcijas pasākumi.

Apmeklējot slimnīcu, būs jālieto sejas maksa

Lai nodrošinātu slimnīcas turpmāko darbību, tika samazināts gultu skaits no 100 līdz 88, un pašlaik darbs notiek ierastajā kārtībā, mediķi ir apņēmības pilni stādāt tālāk. «Lielākās bažas ir par to, ka slimnīcā varētu tikt uzņemts vēl kāds pacients, kuram pēc tam konstatē vīrusu Covid–19. Protams, tiek ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi, tomēr šajā situācijā neviens nevar justies pasargāts. 80 ātrie Covid–19 testi, ko bijām iegādājušies, ir beigušies, bet jaunus vairs nav iespējams nopirkt. Ātrā testa priekšrocība ir tāda, ka rezultāts zināms jau pēc pusstundas, bet analīžu rezultāti jāgaida vairāk nekā 12 stundas,» skaidro D.Širovs, piebilstot, ka visi slimnīcas darbinieki lieto aizsarglīdzekļus – maskas un cimdus. Ogres slimnīca šonedēļ no valsts saņēmusi 760 respiratorus, kas nodrošina augstu personāla aizsardzību pret saslimšanu ar vīrusu. Visi saņemtie respiratori ir uzskaitīti, un tos izsniedz pret parakstu. Saņemtas arī vienreizējās maskas. Kopš 30.marta visiem pacientiem un slimnīcas viesiem, apmeklējot slimnīcu, ir obligāta prasība lietot sejas masku. Vienreizējo sejas masku apmeklētāji, ja viņiem tādas nebūs, varēs saņemt slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, lai tādējādi pasargātu personālu no iespējamās inficēšanās ar vīrusu Covid–19.

Ogres slimnīcā joprojām iespējamas ģimenes dzemdības

D.Širovs norāda, ka Ogres rajona slimnīcā joprojām darbojas arī Dzemdību nodaļa, kas ir izolēta no pārējām nodaļām, izveidojot atsevišķu ieeju. Uz ginekoloģijas nodaļas telpu rēķina ir paplašinātas dzemdību nodaļas telpas, un dzemdībās joprojām var piedalīties arī tēvi. Protams, tēviem būs jāievēro stingri drošības pasākumi, viņiem būs jāatrodas ģimenes palātā un būs aizliegts brīvi pārvietoties pa nodaļu. D. Širovs pauž prieku, ka šā gada pirmajos trīs mēnešos Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīti jau 108 mazuļi.

«Vēlos pateikties visam medicīnas personālam un mūsu slimnīcas kolektīvam par pašaizliedzīgo darbu, jo šobrīd, saskaroties ar nezināmo, valda liela spriedze. Tās mācības, kas slimnīcā tika veiktas pēdējo gadu laikā, ļoti atšķiras no šā brīža realitātes. Slimnīcas vadībai ir daudz jādara, lai ieviestu adekvātus epidemioloģiskos pasākumus un karantīnu, lai spētu pasargāt gan personālu, gan pacientus. Mēs patiesi šobrīd atrodamies frontes pirmajās līnijās,» saka D.Širovs.

Saka paldies par atbalstu

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs pateicās arī Ogres novada pašvaldības vadībai, kas regulāri interesējas par situāciju slimnīcā – darbiniekiem ir patīkami just, ka citiem ir svarīgs viņu darbs. Lielu paldies D.Širovs teica arī Lielvārdes novada uzņēmēju biedrībai, kuras priekšsēdētājs un ātrās ēdināšanas kafejnīcas «Panna» īpašnieks Māris Mālmeisters, kā arī uzņēmums «Veina plus» nodrošināja slimnīcas personālam siltas pusdienas. «Mediķi saņem algu, viņiem tas nav tik daudz materiālais ieguvums, cik darba novērtējums. Paldies visiem, kuri mūs atbalsta, saprot un palīdz šajā grūtajā situācijā!» saka D.Širovs.

Mediķi ir mūsu cietoksnis

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis savā, Ogres novada pašvaldības domes un novada iedzīvotāju vārdā pateicās Ogres rajona slimnīcas ārstiem, medicīnas māsām, ikvienam slimnīcas darbiniekam par pašaizliedzīgo darbu ikdienā. «Jūs esat mūsu cietoksnis, kamēr jūs turēsieties, mēs Ogres novadā nodrošināsim pēc iespējas zemāku vīrusa izplatīšanos un atbilstošu pacientu aprūpi,» sacīja E.Helmanis. Domes priekšsēdētājs pateicās arī Lielvārdes novada uzņēmēju biedrībai, uzsverot, ka tas ir labs paraugs, kā būtu jāstrādā uzņēmēju biedrībai: «Šobrīd mediķiem ir sarežģīti darba apstākļi, dažkārt pat nav laika aiziet paēst. Uzņēmēji to sadzirdēja un nāca pretī. Ja viņiem kādreiz būs grūtāki laiki, arī mēs nāksim pretī.»

Uzziņai:

SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība informē, ka akūto pacientu pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta – zvanot uz tālruni 20381369 vai piesakot vizīti epastā poliklinika@ogresslimnica.lv. Katram pacientam tiks piešķirts konkrēts ierašanās laiks, lūdzot ierasties precīzi norādītajā laikā u, atrodoties slimnīcas telpās ievērot divu metru distanci.

* Psihiatra un ftiziatra konsultācijas arī pieejamas pēc iepriekšējā pieraksta, zvanot uz tālruni 27015713 (psihiatra kabinets) vai tālruni 27019968 (ftiziatra kabinets).

Sazinoties ar kabinetu speciālistiem, konsultācijas iespēju robežās tiks sniegtas attālināti.

* Nodrošināta arī grūtnieču aprūpe, tajā skaitā grūtniecības noteikšana un stāšanās uzskaitē. Tālrunis pierakstam 22307203vai e-pastā poliklinika@ogresslimnica.lv.

Iespēju robežās būs nodrošinātas attālinātas konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta.

* Izmeklējumi (kompjūrtertomogrāfija, endoskopija, magnētiskā rezonanse, ultrasonoskopija un rentgens) būs pieejami «zaļā koridora» ietvaros.

* Rentgena izmeklējumus ar nosūtījumu nodrošinās arī traumu gadījumos. Izmeklējumi notiks pēc iepriekšēja pieraksta.

Pieteikties uz izmeklējumu var epastā: poliklinika@ogresslimnica.lv, nosūtot ieskanētu nosūtījumu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!