Meņģelieši noslēguši slēpošanas sezonu

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas čempionāta 20 km distancē Matīss Ludboržs, uzreiz aiz viņa – Armands Maļeckis.

Kad visapkārt sniegs jau nokusis, laiks sezonas noslēguma «ballei». Un neba bez meņģeliešu līdzdalības. Sestdien, 24.martā, notikusī Madonas novada un «Ski-go» balvu izcīņa tika aizvadīta … «lietuviešu ēnā». Lietuvā sniegs jau nokusis, tāpēc gan kaimiņu slēpotāju, gan biatlonistu izlase lika iespringt mūsmāju zvaigznēm.

Matīss Ludboržs, pat neskatoties uz piedzīvoto kritienu, junioru grupā 9 km distancē latviešu konkurencē būtu trešais, bet kopā ar lietuviešu labākajiem junioriem «tikai» 5.vieta. Rūtai Patmalniecei 5 km distancē tā pati liga – starp latviešu meitenēm viņa būtu otrā, kaut protokols rāda 6.vietu. It kā nekā sevišķa, bet vai kāds pamēģinājis noslēpot labāk?
Kāda tad kopumā bija aizvadītā sezona? Slēpošanā, kā jau īstā piedzīvojumu sporta veidā, meņģeliešiem būs ko atcerēties. Gan kā Alise jau sezonas pirmajā startā trases pirmajos līkumos krita un satraumējās, gan kā Aleksis Jaunatnes olimpiādē izlidoja no trases un nokūleņoja lejā pa krauju, gan kā deviņgadīgais Roberts vienu no grūtākajām Latvijas trasēm slēpoja veselu stundu. Kristiāns un Edmunds cītīgi slēpoja visu sezonu, aiz muguras atstāja desmitiem konkurentu, bet līdz līderiem tā arī netika. Karīna un Marta sezonas vienīgajā startā Jaunatnes ziemas olimpiādē parādīja, ka vairākos gados slīpētu meistarību ātri pazaudēt nav iespējams, un arī šogad var lepoties ar izcīnītām augstām vietām pirmajā desmitniekā. Matīss, lai gan cīnījās, kā nākas, un uzvarēja kaudzi otršķirīgu sacensību, sezonas galvenajos startos – Jaunatnes olimpiādē un Latvijas čempionātā – augstāk par 6.vietu netika. Toties Rūta beidzot pārvarēja «mūžīgās ceturtās» sindromu un izcīnīja gan bronzu, gan sudrabu. Pat mūsu komandas šoferīte Ingrīda veterānu grupā tika pie divām Latvijas čempionāta medaļām.
Bet kurš bija Meņģeles vērtīgākais slēpotājs? Armands Maļeckis pirmajā Latvijas čempionāta posmā palika ceturtais, nākamajā izstājās, bet pēdējā posmā tika diskvalificēts, tomēr pats svarīgākais, ka, sākot jau ar pirmo sniegu, tika saorganizēta komanda. Bez sava menedžera nu nekādi!
Visus varoņdarbus neuzskaitīt, sevišķi tos, kā bērni cīnās nesmērētām slēpēm, kad nav ko smērēt, vai mīcās pa sniegu slapjām kājām, jo zābaki driskās, vai slēpo saplīsušām nūjām un slēpēm, ja vispār slēpo… Šoziem Meņģelē slēpošanas nodarbības vairs nenotika, uz sacensībām ar iepriekšējos gados uzkrāto meistarību aizbrauca vien pašu uzticīgāko slēpošanas «fanu» saujiņa. Varoņu laiks pagājis. Pirms pāris gadiem, neredzot perspektīvu, slēpot beidza divu Latvijas čempionāta medaļu īpašniece no Ogres 1.vidusskolas Katrīna Neiburga. Tagad no slēpošanas atvadās pagājušā gada Latvijas čempionāta laureāts Matīss Ludboržs. Puisis ar neslīdošām slēpēm, saplīsušām nūjām un ar skoču notītos zābakos visu ziemu kā līdzīgs ar līdzīgu sacenties ar Latvijas labākajiem slēpotājiem, varēja salīdzināt savu un citu sportistu ekipējumu. Tagad lielajām tantēm un onkuļiem būs stipri jāpiepūlas, lai bērni noticētu, ka nākamgad būs citādāk.
Gundara Patmalnieka foto