Mehāniskā limfodrenāža tagad arī Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā!

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Fizikālās terapijas māsa Gaļina Gita Sirmā veic limfodrenāžas procedūru Zanei, kuras smaids liecina – procedūra nebūt nav nepatīkama, nemaz nerunājot par efektu, ko tā sniedz.

Mehāniskā limfodrenāža tagad arī Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā!

Dzintra Dzene

SIA «Ogres rajona slimnīca» Rehabilitācijas nodaļa regulāri papildina piedāvājumu klāstu un kopš pagājušā gada decembra šeit pieejams jauns pakalpojums – mehāniskā limfodrenāža. Tā kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu ķermeņa estētikā, tomēr aizvien plašāk limfodrenāžu pielieto medicīniskos nolūkos pie dažāda veida saslimšanām, kā arī atsevišķu slimību profilaksei un rehabilitācijai.

SIA «Ogres rajona slimnīca» Rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Kristīne Dzene stāsta, ka par šo procedūru jau saņemtas pozitīvas atsauksmes – efekts jūtams pat pēc pirmās reizes.

Gan veselībai, gan skaistumam

Mehānisko limfodrenāžu izmanto gan ārstnieciskos, gan kosmētiskos nolūkos. Tās darbība balstās uz organisma fizioloģisko procesu aktivizēšanu – limfātiskās plūsmas paātrināšanu, kā arī asinsrites uzlabošanu. Procedūras laikā tiek aktivizēta vielmaiņa ādas taukšūnās, kā rezultātā samazinās tūska uz kājām, rokām, kā arī augšstilbiem, celulīts, gurnu un vēdera apjoms (atkarībā no manžetes izvietojuma), striju veidošanās, liekā šķidruma uzkrāšanās, pieaug ādas elasticitāte, radot viegluma sajūtu visā ķermenī. Šo procedūru bieži izmanto figūras korekcijai. Mehāniskā limfodrenāža ieteicama arī vēnu slimību profilaksei, tā palīdz pie limfostāzēm, tūskas uz ekstremitātes pēc lūzuma (ar speciālista norīkojumu), pēc ilgstošiem lidojumiem ceļojumu laikā cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu.

Procedūru var veikt uz pacienta apģērba, kam jābūt vieglam un ērtam. To var pielietot arī uz kompresijas zeķēm. Pirms figūras korekcijas procedūras, lai pastiprinātu rezultātu, var izmantot ārstnieciskos līdzekļus celulīta mazināšanai.

Limfodrenāža pieļaujama arī grūtniecēm (ar speciālista nosūtījumu), sākot ar otro trimestri, bet tikai uz kājām. To var izmantot arī pēcdzemdību periodā (divus mēnešus pēc dzemdībām), lai uzlabotu vielmaiņu, izvadītu toksīnus, stiprinātu saistaudus, samazinātu ķermeņa apjomu un nogurumu.

Vairāk – 24.janvāra „Ogres Vēstīs Visiem”.

Laikrakstu pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot kopā ar „Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!