Metu konkurss nodrošinās vislabākos risinājumus laivu piestātnes izbūvei Ogrē

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva Pašvaldības iegādātais īpašums Ogrē, Rīgas ielā 45, ir unikāls – tas atrodas tuvu šosejai, un tā ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu.

Metu konkurss nodrošinās vislabākos risinājumus laivu piestātnes izbūvei Ogrē

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 23.janvāra sēdē deputāti skatīja divus jautājumus, kas saistīti ar pagājušā gada decembra domes sēdē akceptēto lēmumprojektu par metu konkursa «Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi» žūrijas komisijas nolikuma apstiprināšanu un konkursa žūrijas komisijas sastāva ievēlēšanu. Viens no lēmumprojektiem paredz izmaiņas minētās konkursa žūrijas komisijas sastāvā, un otrs ir par investora piesaisti šī projekta īstenošanā.

«OVV» jau rakstīja, ka Ogres novada pašvaldības deputāti par nekustamā īpašuma Ogrē, Rīgas ielā 45, iegādi, izmantojot pirmpirkuma tiesības, lēma 2018.gada decembrī.

Rīgas iela 45 – stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai

Minētais īpašums atrodas pie A6 autoceļa (Rīga – Daugavpils), iebraucot Ogrē, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija. Vieta ir uzskatāma par Ogres vārtiem, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji, iebraucot Ogrē no Rīgas puses. Šobrīd ēka rada degradētas būves iespaidu. Tajā pašā laikā šī vieta ir unikāla ar iespējām popularizēt Ogri kā modernu, inovatīvu, plaukstošu kūrortpilsētu – Ogres novads strauji attīstās, to par dzīves, darba un uzņēmējdarbības vietu izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Ogrē līdz šim nav attīstītas ūdenstūrisma vietas (ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti u.c.), un īpašums Rīgas ielā 45, nenoliedzami, ir stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai.

Projekts «Laivu piestātne», izstrādājot Ogres pilsētas mazās ostas un rekreācijas teritoriju, kas nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru, kā ilgtermiņa prioritāte ir iekļauts Ogres Attīstības plānā (2014. – 2020.gadam). 2018.gada 14.decembrī Ogres novada pašvaldībā tika saņemts arī biedrības «Ūdensmalu attīstībai» iesniegums «Par tūrisma piedāvājuma papildināšanu pašvaldībā un sadarbības veicināšanu Lejasdaugavas tūrisma reģionā». Minētā biedrība organizēja un vadīja ekspedīcijas Ogres un Ikšķiles novadā – «DaugavAbasMalas». Vieta Ogrē, Rīgas ielā 45, tika atzīta par vietu ar attīstības potenciālu, ņemot vērā arī to, ka šeit nesen atjaunots Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambis un Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambis.

Sekmēs iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogrē

Teritorija ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji, tāpēc tā būtu labi piemērota tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības (labierīcības, telefona bezmaksas uzlādēšanas opcijas, uzkodu un/vai kafijas automātus). Minētajā vietā iespējams izbūvēt arī peldošu pontonu laipu drošai laivu atstāšanai un ierīkot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu.

Metu konkursa «Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi» mērķis ir iegūt vispiemērotāko metu – būvniecības ieceres pirmsprojekta materiālu īpašumam Ogrē, Rīgas iela 45, kas sastāv no zemes vienības 1726 kvadrātmetru platībā un būves (sūkņu stacija), uz kura pamata tiktu izstrādāts būvprojekts un īstenoti Ogres attīstības mērķi.

Paredz grozījumus metu konkursa žūrijas komisijas sastāvā

Deputāti saistībā ar šo projektu izskatīja divus jautājumus. Viens no tiem paredz izdarīt grozījumu minētā metu konkursa žūrijas komisijas sastāvā, Ogres novada būvvaldes vadītāja vietnieka, arhitekta Ilgvara Salmaņa vietā iekļaujot Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāju Aiju Romanovsku un par atbildīgo sekretāri ieceļot Juridiskās nodaļas juriskonsulti – iepirkumu speciālisti Diānu Šiku.

Tā kā pašvaldība minētā projekta īstenošanai nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 45 ir paredzējusi piesaistīt Eiropas Savienības Struktūrfondu un investoru līdzekļus, metu konkursa žūrijas komisijas sastāvu paredzēts papildināt arī ar projektam «Laivu piestātne» piesaistītā investora pārstāvi, jo investora kā komisijas locekļa viedoklis būtu svarīgs, vērtējot konkursā iesniegtos metus un priekšlikumus īstenojamajām funkcijām.

Vērtēs arī investorus

Otrs skatītais jautājums saistībā ar metu konkursu «Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi» paredz, ka Ogres novada dome apstiprina investora piesaistes konkursa komisijas sastāvu un termiņu, kādā organizējams šis konkurss. Minētās komisijas sastāvā kā komisijas priekšsēdētāju plānots iekļaut Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Dana Bārbali un kā komisijas locekļus – Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Māri Siliņu, Nekustamo īpašumu pārvaldes nodaļas nekustamo īpašumu speciālistu Pēteri Āboliņu un Juridiskās nodaļas vadītāju Ronaldu Vītolu.

Konkursā stratēģiskajam partnerim tiks izvirzītas Ogres novada pašvaldības interesēm atbilstošas prasības un vērtēta pretendentu reputācija un pieredze šāda veida darījumos, kā arī vēlme un redzējums attīstīt nekustamo īpašumu, veicinot sabiedriskās dzīves kvalitātes uzlabošanu Ogres novadā un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātību Ogres novadā.

Nekustamā īpašuma vērtību nosaka vieta, vieta un vēlreiz vieta

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis norāda, ka nekustamā īpašuma cenu nosaka trīs faktori – tā ir vieta, vieta un vēlreiz vieta, un šī vieta ir unikāla – tā atrodas tuvu šosejai, un tā ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu. «Šobrīd iespējas, ko sniedz pilsētas teritorijai pieguļošā Daugavas upe, esam izmantojuši ļoti maz. Šī vieta būtu ļoti piemērota laivu piestātnes izveidošanai. Uzskatu, ka metu konkurss nodrošinās labu arhitektu iesaisti un sekmēs ideju dažādību, lai mēs varētu izvēlēties vispiemērotāko,» atzīst E.Helmanis.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!