«Mikauši» un LNMMS dziedātāji ar labiem panākumiem uzstaro starptautiskā konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto ekrānuzņēmums Mazajie «Milauši» šobrīd mēģinājumos var piedalīties tikai attālināti, tomēr tas viņiem neliedz iespēju piedalīties starptautiskos konkursos un gūt labus rezultātus.

«Mikauši» un LNMMS dziedātāji ar labiem panākumiem uzstaro starptautiskā konkursā

Dzintra Dzene

Šogad pirmo reizi notika attālinātais Lieldienu laika starptautiskais jauno vokālistu konkurss «Uzstaro 2021»!, kurā, startējot dažādās vecuma grupās, ar labiem panākumiem piedalījās arī Lielvārdes novada Kultūras centra vokālās studijas «Mikauši» un Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas dziedātāji (LNMMS).

Konkursam, kurš norisinājās piecu dienu garumā – no 1. līdz 5.aprīlim, bija iesūtīti 210 priekšnesumi, kuros piedalījās dziedātāji no 55 dažādām Latvijas un Lietuvas vietām.

Konkursa žūrija – Guntars Račs – mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks, Dana Bramane – Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste, Gatis Poriņš – Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītājs, Laura Leontjeva – dziedātāja un diriģente, visus dalībniekus vērtēja pēc punktu sistēmas: repertuāra izvēle atbilstoši vecumam un spējām, priekšnesuma sniegums un tēls, tehniskais izpildījums un vokālā prasme, pedagoga radošā pieeja, noformējums.

Riharda Puriņa foto no www.ogresbalss.lv Baiba Klepere konkursā saņēmusi Labākā pedagoga titulu!

Jaunos dziedātājus konkursam bija gatavojis 91 pedagogs un par labāko pedagogu atzīta Baiba Klepere, arī viņas audzēkņi no vokālās studijas «Mikauši» un LNMMS var lepoties ar vairākām lielajā konkurencē izcīnītājām godalgotām vietām:

  1. vieta Katrīnai Leščinskai vecuma grupā 9 – 12 gadi, kategorijā Akadēmiskā dziedāšana;
  2. vieta Agnesei Dzalbei vecuma grupā 4 – 8 gadi, kategorijā Akadēmiskā dziedāšana;
  3. vieta duetam Laura Tabure un Sendija Mihailovskavecuma grupā 13 – 16 gadi, kategorijā Mūsdienu estrādes dziedāšana;
  4. vieta Esterei Jankovskai vecuma grupā 13 – 16 gadi, kategorijā Akadēmiskā dziedāšana;
  5. vieta Annai Taburei vecuma grupā 4 – 8 gadi, kategorijā Akadēmiskā dziedāšana.

Konkursa laureāti pa pastu saņēma kokamatnieka Mārtiņa Ķizuļa darinātas medaļas un diplomus. Visi dalībnieki un pedagogi e – pastā saņēma arī elektroniskus slavinājumus, kur katram dalībniekam bija dots kāds tituls. B.Kleperes audzēkne Emīlija Žukele atzīta par «Atraktīvāko dziedātāju», Justīne Plote – «Sirsnīgākā dziedātāja», Rasa Baltkalne – «Kustīgākā dziedātāja», Laura Tabure – «Izjustākā dziedātāja», Marta Baltkalne – «Drošākā dziedātāja».

Savukārt pedagoga Kristiana Krievāna audzēknis Aleksis Jozuus ieguva titulu –  «Interesantākais dziedātājs».

Konkurss sniedz iespēju šajā neparastajā pandēmijas laikā motivēt talantīgos Latvijas bērnus un jauniešus vecumā no četriem līdz 25 gadiem būt radošiem, nesēdēt bezdarbībā, bet gūt prieku un nepazaudēt mērķtiecīgumu, attīstot savu vokālo mākslu un piedaloties attālinātajā konkursā, lai uzstarotu!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!