Mikus Neško: «Čempiona tituls nenāca viegli»

[ A+ ] /[ A- ]

Mikus Neško: «Čempiona tituls nenāca viegli»

Ritvars Raits

Latvijas Automobiļu federācija vietnē www.laf.lv publicējusi interviju ar Miku Neško – Latvijas čempionu autokrosā. Neško aizvadītajā autokrosa sezonā startēja ar jaunu «Xtreme» klases bagiju, izcīnot uzvaras visos sacensību posmos, bet iepriekš ogrēnietis čempiona titulu ieguvis arī B600 bagiju klasē.

Intervijā autokrosa braucējs atklāja, ka 2021.gada sezona nav bijusi viegla, ir nācies ieguldīt ļoti daudz darba, visa komanda šajā sportā bijusi uz visiem 100 procentiem.

Jauns bagijs – kādas bija ekspektācijas un kāda realitāte?

Jauns bagijs, jauni izaicinājumi. Šis bagijs ir citāds, pirms sezonas bija daudz darba un jāiegulda laiks, lai būtu sagatavojušies, jo nebija tādas iespējas aiziet pie citiem un aizņemties kādu detaļu. Būtiski bija visu dublēt, jo krosā var gadīties dažādas situācijas un ir jābūt gataviem vienmēr.

Kā tu vērtē sezonu kopumā? Vai viss izdevās?

Ja runā par autokrosu, tad noteikti viss izdevās, jo labāk nemaz nevarēja būt. Visas kvalifikācijas aizvadītas pārliecinoši, fināli uzvarēti, nevaru sūdzēties, viss bija labi.

Kā ir ar konkurentiem – ar kuru sportistu cīņas trasē šajā autokrosa sezonā bija sīvākās?

Šī gada posmos tie konkurenti pamainījās, noteikti varu minēt igauni Keivo Koivu, Viesturu Sproģi, tāpat Montu Beierbahu. Atceroties pagājušo gadu, ļoti žēl, ka šajā sezonā nesanāca cīņas ar Gati Geisteru, varēja kārtīgi izcīnīties, uz katru posmu braucot zināju, ka, visticamāk, galvenās cīņas būs tieši ar viņu. Varēja būt vairāk konkurentu, bet es ceru, ka bagiju klases ies tikai uz augšu.

Čempiona tituls – kā tas nāca – bija viegli vai tomēr nācās iespringt?

Es neteiktu, ka šis tituls nāca viegli. Pirms sezonas uzstādījām šo mērķi un ar komandu ieguldījām ļoti daudz darba, lai līdz tam nokļūtu. Iespējams, no malas izskatījās viegli, bet mēs tajā visā bijām uz 100 procentiem, zinājām, kas ir jāpaveic, un uz to gājām. Protams, ka ir gandarījums, tāds ir ikvienam, ja sasniedz to, ko esi vēlējies.

Čempions B600 2019.gadā un Xtreme klasē 2021. gadā – kas notiks tālāk? B1600?

Sākumā sagaidīsim tehniskos noteikumus 2022.gadam. Sāksim gatavot jaunajai sezonai šo pašu Xtreme klases bagiju. Gribētos aizbraukt uz Igauniju, kur rallijkrosā šajā klasē startē ap 40 braucēju, domāju, ka tur noteikti atrastu kādu, ar kuru pacīnīties – tāpēc tāds pasākums varētu būt interesants. Šobrīd tā doma ir startēt Latvijas autokrosa čempionātā un aizbraukt uz kādu rallijkrosa posmu Igaunijā.

Kas ir tavi lielākie atbalstītāji – līdzjutēji? Ko tev dod šo cilvēku klātbūtne posmos?

Mani lielākie atbalstītāji ir mana ģimene, katrā posmā viņi ir kopā ar mani. Mani draugi, mehāniķi, ar kuriem ir īpašas attiecības jau ilgu laiku, jo viņi arī šajā sportā ir ar visu savu sirdi un dvēseli, viņi nebrauc tikai darba dēļ, bet arī pašiem ir liela interese tur būt un visu piedzīvot kopā. Ļoti, ļoti forši, ja apkārt ir cilvēki, kuri tevi atbalsta – pēc braucieniem vienmēr smaidot sagaida, tas arī pašam liek pasmaidīt!

Vai ir kāds rituāls pirms starta/sacensībām?

Jā, man tāds ir, un domāju, ka daudziem sportistiem ir šie dīvainie rituāli. Es gan negribētu atklāt, kas tas ir, bet tā ir lieta, kuru es ņemu līdzi uz sacensībām, un ir bijušas reizes, kad es to aizmirstu, un, jāatzīst, tajās reizēs neiet tā, kā gribētos. Iespējams, šeit nostrādā psiholoģiskais aspekts, bet, lai vai kā, es zinu, ka es to savu lietu esmu izdarījis un jūtos mierīgāk, viss pārējais ir atkarīgs no manis.

Vai tev ir kāds hobijs ārpus autosporta?

Viss tāpat saistās ar tehniku lielā mērā. Jau ļoti ilgus gadus, kopš 2000.gada, nodarbojos ar skijoringu, negribu samelot, bet, ja atmiņa neviļ, tad esmu ieguvis kādus desmit čempiona titulus. Es gan esmu uz slēpēm, nevis uz moča, bet tas ir sporta veids, kuru esmu «izkodis» līdz pēdējam. Mūsu ekipāža uz sacensībām var doties bez treniņiem un tāpat cīnīties par godalgotām vietām. Pie nosacījuma, ja ir ziema, tad sacensības notiek janvārī un februārī – katru nedēļas nogali, pat no 12-15 gonkām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!