Mīlestība mazina pasaules izmērus

[ A+ ] /[ A- ]

Mīlestība mazina pasaules izmērus

Andris Upenieks

Nav pārsteigums, ka Romeo un Džuljetas motīvi iekrāsojas arī mūsdienās. Pārsteidz, kā tas notiek. Šoreiz stāsts par Paulu un Taileru. Nebūs labi, ja noklusēšu, ka Paula mana mazmeita, kura vēlīgi ļāva visu saukt vārdā. Viņa mācījās Ogres vidusskolā. Pabeidzot 11.klasi, pēkšņi pavērās laime iestāties mācību apmaiņas programmā.  Tieši pirms gada devās uz ASV, lai skološanos turpinātu Vašingtonas štata pilsētā ar teju vai latvisku nosaukumu – Spokane. Jau pusaudzes gados censone mērķtiecīgi trenējās angļu mēlē: biju liecinieks tam, kā ar draudzeni Martu no Valmieras, ciemojoties vienai pie otras, trauca tikai angliski. Nav grūti iedomāties, kā svešvalodas prasmi uzlabojis pavadītais gads ASV.

Sākums bija grūts: garais ceļš, aklimatizācija, sveša vide, sveši ļaudis, pati tik viena, un mājas tik tālu – okeāna pretējā krastā… Pateicoties tēva telefoniskiem padomiem, balstam, soli pa solim viss nostājās savās vietās. Paula nu ir mājās – ar izglītības un pieredzes bagāžu, un…

Spokanē iedraudzējās ar vienaudzi Taileru, abu draudzība izauga skaistā, kautrā mīlestībā. Atrodoties vēl Amerikā, Paula tik ļoti ilgojās pēc mājām un bezgala skuma, ka būs jāšķiras no Tailera. Neuztraucies, lasītāj, būs labi! Un ir labi! Paula nesen iestājās augstskolā – budžeta grupā, lai studētu par tulku. Puisis vēlējās sagādāt savai meitenes pārsteigumu. Sazinājās ar Paulas vecākiem un kopā izplānoja noslēpumainu satikšanās sižetu… Tēvs, māmiņa kopā ar meitiņu devās uz Rīgu, lai veikalā, kas netālu no lidostas, nopirktu studentei botas. Kamēr mamma ar Paulu veikalā, tētis ar auto uz lidostu, un pēc brīža kopā ar Taileru jau gaida Paulu, nākam no veikala… Nofilmētais video nav aprakstāms, māksliniekam atveidojams. Tailers ar ziedu pušķi dodas Paulai pretī, viņa nepazīst, pat paraujas  maliņā, tad asaras, prieki, apkampieni. Nākamajā dienā jaunieši ciemos pie Paulas vecvecākiem. Tailers lēnām pa zilbītei: «Labdien, prieks ar jums iepazīties…»

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!