Militāro mācību laikā zemessargi apsargās Ķeguma HES

[ A+ ] /[ A- ]

No 12. līdz 15.septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla «Namejs 2019» laikā Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības «Zobens 2019», kuru laikā tiks vērtētas vietējo bataljonu vienību spējas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām. Plānots, ka 14.septembrī Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons sadarbībā ar AS «Latvenergo», Valsts policiju un pašvaldības policiju veiks pastiprinātu Ķeguma Hidroelektrostacijas apsardzi, patrulējot un ierīkojot kontrolposteņus.

Militāro mācību laikā nosacīto pretinieku lomā iejutīsies Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kuri darbosies civilajā apģērbā ar mācību laikā noteiktām atšķirības zīmēm. Mācību scenārija izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Uzdevumu izpildes laikā nav paredzēta satiksmes un gājēju pārvietošanās ierobežošana.

Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Lūgums ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls «Namejs 2019» sākās 12.augustā un turpināsies līdz 6.oktobrim. Tā laikā tiks pārbaudīta un pilnveidota vienību gatavība izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi, tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmā. Militāro mācību ciklā «Namejs 2019» vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības «Sudraba bulta», Zemessardzes brigāžu mācības «Zobens», Gaisa spēku mācības «Gaisa dūre», Jūras spēku mācības «Flotex», Mācību pavēlniecības mācības «Wise Adder», štāba bataljona mācības «Zibens» un Militārās policijas mācības «Kodols».

Agate Gavare