Ministri mainās, bet Ogres slimnīcas magnētiskajai rezonansei kvotu joprojām nav

[ A+ ] /[ A- ]

Ministri mainās, bet Ogres slimnīcas magnētiskajai rezonansei kvotu joprojām nav

Dzintra Dzene

SIA «Ogres rajona slimnīca» jau septiņus gadus pieejama magnētiskā rezonanse. Diemžēl tas ir vienīgais izmeklējums, ko nav iespējams piedāvāt kā valsts apmaksātu pakalpojumu, jo valsts joprojām nav radusi iespēju piešķirt tam kvotas.

«Dzīvoju vienā no Ogres pagastiem. Jau ilgstoši mokos ar stiprām muguras sāpēm, un ārsti nespēj noteikt to cēloni. Neirologs man norīkoja magnētisko rezonansi. Biju lasījusi, ka jau vairākus gadus šo izmeklējumu iespējams veikt salīdzinoši tuvu manām mājām, Ogres slimnīcā. Diemžēl mans prieks bija īss. Piezvanot Ogres slimnīcas reģistratūrai, darbiniece laipni paskaidroja, ka magnētisko rezonansi Ogrē ir iespējams veikt, bet tikai par saviem līdzekļiem, jo ogrēniešu kvotas nonākot Jelgavā. Šis izmeklējums maksā 110 eiro bez kontrastvielas vienai ķermeņa daļai. Man, pensionārei, tas ir par dārgu. Te nu vēlos jautāt, kāds sakars Ogrei ar Jelgavu? Kurš ir izdomājis tādu absurdu? Esmu cilvēks ar kustību traucējumiem, man jau ir sarežģīti nokļūt pat līdz Ogrei, nemaz nerunājot par Jelgavu, kas no mana pagasta atrodas vairāk nekā 100 kilometru un gandrīz pusotras stundas brauciena attālumā. Sakarā ar pandēmiju televīzija mūs mudina izvairīties no sabiedrisku vietu apmeklējuma, bet es būšu spiesta pusi dienas pavadīt sabiedriskajā transportā ceļā uz Jelgavu, lai veiktu tik nepieciešamo izmeklējumu. Un ne jau es viena tāda. Kas izdomājis šo absurdu?» jautā suntažniece Anna.

(..)

Cerība nezūd

Tieši tik vienkārši – ministri mainās, bet politika diemžēl nē, un diemžēl nemainās arī attieksme. Ja reiz kāds klerks ir izlēmis, ka ogrēniešu kvotām jāpaliek Jelgavā, tad šobrīd tas izskatās teju vai kā akmenī iekalts, lai gan Ogrē uz MR pat par pilnu samaksu veidojas rinda un uz izmeklējumu jāgaida aptuveni mēnesis. Tas tikai liecina, ka pēc šī pakalpojum ir pieprasījums. SIA «Ogres rajona slimnīca» sadarbojas arī ar veselības apdrošināšanas kompānijām, un izmeklējuma izmaksas iespējams segt arī ar veselības apdrošināšanas polisi. Vismaz tik daudz. Slimnīcas vadība joprojām cer, ka agrāk vai vēlāk veselais saprāts tomēr uzvarēs un Ogrē, kas ir ieguvusi valstspilsētas statusu un pavisam drīz kļūs par vienu no lielākajiem Latvijas novadiem, tomēr būs iespēja saņemt magnētiskās rezonanses izmeklējumu arī par valsts kvotām.

 

Viss raksts – 30.aprīļa „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!