Mēness faktors

[ A+ ] /[ A- ]

Kam ik dienas pievērst lielāku uzmanību, kam savukārt ne, ko darīt mājās un dārzā, kam dot priekšroku pirkumos, apģērbā un visur citur, ko labāk lietot pārtikā – saprast palīdzēs Mēness ceļš pie debess juma šajā laikā.

Viens no veidiem, kā dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem – vadīties pēc tā.

Līdz 9.augustam – Mēness dilstošs. Šodien un rīt līdz pulksten 19.54 – debess spīdeklis Vērša zvaigznājā. Piemērots laiks dažādu praktisku lietu kārtošanai, zemes darbiem. Nepieciešams kopt vai novākt tos augus, kuri iestādīti sakņu dēļ. Īstās dienas, lai sagatavotu rezerves krājumus ziemai, konservētu dārzeņus u.tml. Vēl var iesēt redīsus. Labs laiks dažādām skaistumkopšanas procedūrām, īpaši, ja tās saistītas ar atbrīvošanos no kaut kā lieka, friziera apmeklējumam. Mēness patlaban atrodas zvaigznājā, pār kuru valda planēta Venēra. Šodien un rīt iegādātais apģērbs piestāvēs un nebūs ātri novalkājams. Īstais brīdis iegādāties arī kosmētiku, rotas un citas izmeklētas lietas. Pārtikā labāk lietot piena produktus, maizi, sakņaugus, bet ne gaļas ēdienus. Labi, ja otrdienu un trešdienu var ieplānot kā atslodzes dienas.

Trešdien no pulksten 19.54, kā arī ceturtdien un piektdien, Mēness nokļūst Dvīņu zīmē. Tas palīdz dažādos sabiedrībai noderīgos darbos un citās aktivitātēs, sekmē vajadzīgās informācijas apguvi un apmaiņu ar to. Piemērots laiks ceļošanai, iespaidi var būt negaidīti un neaizmirstami. Labas dienas tirdzniecības darbiniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, preses darbiniekiem. Dienas enerģētiku pastiprina visi gaišie toņi, tāpēc vēlams valkāt apģērbu gaišās krāsās, ko akcentēt ar kādu violetu aksesuāru, akmeni rotā.

Sestdien, svētdien – Mēness Vēža zvaigznājā. Ģimeniskas dienas. Vislabāk tās pavadīt kopā ar saviem tuvākajiem, var padomāt par mājokļa vai dārza labiekārtošanu. Jūtami pieaug emocionālās vajadzības, tāpēc nevajadzētu aizmirst arī labus draugus vai citus dzīvē nozīmīgus cilvēkus. Efektīvas būs masāžas, peldes. Piemērots laiks kaprīzu, grūti audzējamu puķu, tostarp telpaugu, kopšanai. Nelietot treknu barību, alkoholu! Pārtikā ieteicams iekļaut lapu dārzeņus, dzert ārstniecības augu tējas. Jutīgs kuņģis, gremošanas trakts.

9. un 10.augustā – debess spīdeklis Lauvas zīmē. 10.augustā pulksten 6.08 iestājas jauns Mēness. Enerģijas, dzīvesspēka gana, bet to nepieciešams likt lietā jau iesāktos un zināmos darbos, jo diena pirms jauna Mēness iestāšanās, kā arī pati debess spīdekļa fāžu maiņa nav īpaši viegls laiks. Sevišķi to var izjust cilvēki, kam problēmas ar sirdsdarbību, tāpēc šobrīd nedrīkst sevi pārslogot un uzņemties par daudz. Produktīvas dienas reklāmas, kultūras darbiniekiem, ar mākslas pasauli kopumā saistītiem ļaudīm. Uzturā lietot pākšaugus, kabačus, augļus, ogas un dārzeņus sarkanā vai oranžā krāsā, kas sasaucas ar dienu enerģētiku. Labai pašsajūtai arī apģērbā vajadzētu ietvert minētās krāsas un vēl – dzeltenu un zeltītu. Dārzā – novākt vēlo šķirņu ogas, kā arī dēstīt zemeņu stādus.

11., 12.augustā – Mēness Jaunavā. Astroloģiski – augoša Mēness ietekme. Piemērots laiks dažādu praktisku jautājumu risināšanai. Labi veiksies darbos, kuri prasa rūpīgumu, precizitāti, pat sīkumainību. Daudz iespēs padarīt grāmatveži, dažādu kontrolējošu iestāžu darbinieki, arī lektori, jo šis laiks labvēlīgs mācībām, jaunu zināšanu apguvei. Jārēķinās ar to, ka cilvēki visapkārt šobrīd mēdz būt pastiprināti kritiski. Var uzsākt jaunas lietas, ja tās jau laikus ieplānotas, izšķirties par pārmaiņām. Veiksmīgs laiks visa veida ārstniecības, profilaktisku pasākumu, diētas uzsākšanai. Piemērots brīdis iegādāties lauksaimniecības produktus un mājdzīvniekus.

13., 14.augustā – debess spīdeklis Svaru zvaigznājā. Pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā, jo organismam tas ļoti nepieciešams. Atpūta un fiziskas aktivitātes atgriezīs vai sniegs jaunu dzīvesspēka pieplūdumu. Tendence redzēt un baudīt skaisto, estētisko, tāpēc šajā piektdienā, sestdienā vajadzētu apmeklēt kādu kultūras pasākumu, kas sniegtu prieku garam, dvēselei. Labvēlīgs brīdis mākslas priekšmetu, trauku, kosmētikas, apģērba, apavu, aksesuāru un bižutērijas iegādei. Organisms labi pārstrādā taukvielas, tāpēc ēdienkartē īpašu ierobežojumu nav, izņemot patiešām treknu barību.

15., 16. augustā – Mēness Skorpionā. Saasināta uztvere, daudz emociju. Tajā pašā laikā ļoti svarīgi pievērst uzmanību intuīcijai, neprasot padomu nevienam – tikai tā atradīsies īstā atbilde un izpratne par to, kā rīkoties tālāk, ja kāds jautājums kļuvis aktuāls. Šīs dienas labāk pavadīt kopā ar domubiedriem, draugiem, bet partnerattiecībās izskaidrošanos vajadzētu atlikt, jo šoreiz tā pie laba rezultāta nenovedīs. Patlaban uzsākts ceļojums būs interesants un veiksmīgs, nesīs sev līdz daudz jauku iespaidu. Veiksmīgi var ārstēt endokrīno, gremošanas sistēmu un augšējos elpošanas ceļus, bet medicīniski neskart ķermeņa lejasdaļu. T.s. Skorpiona dienas ir pašas piemērotākās visā Mēness ciklā ārstniecības augu ievākšanai un dažādu uzlējumu gatavošanai no tiem. Patlaban var dabūt tādas zālītes kā upes piparmētra, kaķu mētra, smiltsērkšķi. Savukārt dārzā ieteicams novākt diļļu sēklas, kuras izžāvē un samaļ pulverī, lai lietotu ne tikai kā piedevu ēdieniem, bet arī kā ārstniecības līdzekli – tās nostiprina sirdsdarbību, samazina asinsspiedienu, regulē spiedienu acīs, uzlabo gremošanu.

No 17. līdz 19.augusta pulksten 17.17 – Mēness Strēlnieka zīmē. Kaut arī vasara, šīs dienas ļoti piemērotas jaunu zināšanu, informācijas apguvei, tā ka ieteicams apmeklēt kādu noderīgu lekciju, speciālista konsultāciju vai vienkārši atrast sev nepieciešamo lasāmvielu. Profesionālā jomā ļoti produktīvs laiks juristiem, mācībspēkiem, visiem, kas darbojas tūrisma nozarē. Var uzsākt ko jaunu, bet, ņemot vērā iepriekš minēto šā laika perioda raksturojumu, pasākumiem jābūt rūpīgi izplānotiem un mērķtiecīgiem. Labas dienas, lai apmeklētu dažādas instances un nokārtotu nepieciešamās formalitātes. Var saasināties gurnu un locītavu kaites, īpaši, ja tās hroniskas. Jutīgas aknas. Uzturā ieteicami pākšaugi, baklažāni, kabači. Dzert daudz šķidruma, bet izvairīties lietot sēnes.

19.augusta vakars un nākamās divas dienas aizrit, debess spīdeklim atrodoties Mežāža zvaigznājā. Var nodarboties ar pamatīgām, fundamentālām lietām, piemēram, kārtot jautājumus, kas skar visa veida darbības ar nekustamo īpašumu. Tāpat arī piemērots laiks būvmateriālu iegādei, celtniecības, remontdarbu uzsākšanai. Labas dienas zemkopībai, krājumu sagatavošanai ziemai, konservēšanai. Mēslot puķes, kurām slikta sakņu sistēma, parūpēties arī par telpaugiem. Tāpat arī novākt kaltēšanai dilles, pētersīļus, selerijas, citronmelisu, baziliku un citus garšaugus. Jutīgi ceļi, locītavas. Ieteicamas masāžas. Piemērots laiks uzsākt diētu, efektīva būs gremošanas orgānu ārstēšana.

22, 23., 24.augustā līdz pulksten 17.11 – Mēness Ūdensvīra zīmē. Otrdien pulksten 20.05 iestājas pilnmēness. Atbilstošas dienas, lai ieviestu ko jaunu savā apkārtnē, sadzīvē. Var eksperimentēt – zināmas pārmaiņas nāks par labu. Veidojas jauni kontakti, cilvēki draudzīgi, atsaucīgi. Nevajadzētu izšķirties vien par radikālām pārmaiņām, piemēram, dzīvesvietas vai darbavietas maiņu. Var iegādāties elektropreces, datortehniku. Jutīgas acis, nervu sistēma, vēl joprojām – locītavas – to ārstniecību patlaban nav vēlams uzsākt. Efektīvs būs pirts apmeklējums. Dārzā ieteicams apgriezt augus, lai radītu tiem vēlamo formu. Tāpat arī īstais brīdis likvidēt nokaltušos aveņu zarus, neatstāt vājus jaunos dzinumus.

Kopš minētā laika un 25., 26.augustā – Mēness Zivīs. Jūtama pilnmēness ietekme, tāpēc bieži vien šajā laikā cilvēku rīcību diktē emocijas. Tā kā šī Mēness fāžu maiņa raksturojas arī ar enerģijas pieplūdumu, nepieciešams to likt lietā vēlamā virzienā, padarot atliktus un neiespētus darbus. Debess spīdekļa atrašanās Zivju zvaigznājā, pastiprina arī spēju līdzi just, mēģināt saprast otru, «aizrakties» līdz lietu un parādību būtībai. Šīs tendences šobrīd sevi attaisnos, tāpēc vajadzētu padomāt un parūpēties par tiem, kam klājas grūtāk. Jutīgas kājas (pēdas), limfatiskā sistēma, tāpēc nevajadzētu ieplānot garus pārgājienus un citādi nogurdinošus pasākumus.

27., 28. un 29.augustā līdz pulksten 17.36 – Mēness Auna zvaigznājā. Pašsajūta laba, sokas dažādos ātri, steidzami paveicamos darbos. Valda dzīvesprieks un entuziasms. Izdosies braucieni, komandējumi. Tā kā šī ir nedēļas nogale, veiksmīgi būs dažādi saviesīgi pasākumi, prezentācijas, sportiskas aktivitātes. No pirkumiem ieteicams iegādāties dažādus sadzīvē noderīgus priekšmetus, rotaslietas, apģērbu. Vēlams atturēties no gaļas ēdieniem. Lietot zivis, dārzeņus, augļus, ogas, īpaši – sarkanas krāsas.

30.augusta vakars un mēneša pēdējā diena aizrit, debess spīdeklim atrodoties Vērša zīmē. Harmonisks laiks. Vēlams sakārtot mājokli, atbrīvoties no visa nevajadzīgā, liekā. Piemērots brīdis dažādām skaistumkopšanas procedūrām, friziera apmeklējumam. Dažādu arodu meistariem gandarījums par paveikto neizpaliks. Grūtības nesagādās darbi, kas prasa ilgstošāku laiku, pacietību, izturību. Veiksmīgi var iegādāties apģērbu, apavus, kosmētiku, dažādas izmeklētas lietas. Jutīgs kakls, ausis, elpošanas orgāni, uzmanīgi ar aukstiem, atvēsinošiem dzērieniem!