Mobilais mamogrāfs apmeklēs Lielvārdi, Suntažus, Ķegumu un Ikšķili

[ A+ ] /[ A- ]

Tuvāko mēnešu laikā mobilais mamogrāfs piestās un savus pakalpojumus sniegs Lielvārdē (23.jūlijā), Suntažos (30.jūlijā), Ķegumā (16.augustā) un Ikšķilē (12.septembrī). Tas ir iespējams, pateicoties akcijai «Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!».

Tīnūžniece Ingūna Bedikere, kura ir šīs akcijas reģionālā vēstnese, aicina dāmas no Lielvārdes, Suntažiem, Ķeguma un Ikšķiles droši iesaistīties un pārbaudīties. Lai tiktu uz mamogrāfa pārbaudi, vajadzīgs tikai ģimenes ārsta norīkojums, kā arī jāpiesakās pa tālruni 25431313, vai rakstot uz e-pasta adresi sekretars@mfd.lv. Lielvārdē mobilais mamogrāfs būs 23.jūlijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 Raiņa ielā 5 (pie poliklīnikas). Kā informē I.Bedikere, Lielvārdē pacientēm būs iespēja veikt gan mamogrāfiju, gan ultrasonogrāfiju. Suntažus mamogrāfs apmeklēs 30.jūlijā. No pulksten 10.00 līdz 17.00 tas gaidīs apmeklētājas pie kultūras nama.

Akcijai ir arī īpaša vīriešiem domāta devīze: «Mēs ticam vīrišķam atbalstam, tāpēc, lūdzu, ar rozā kaklasaiti atbalstīt rozā lentīti!» Vīrieši aicināti iedrošināt un mudināt sievietes veikt pārbaudi. Krūts vēzis Latvijā sieviešu vidū ir otrs biežākais nāves iemesls aiz sirds un asinsvadu slimībām. 2016.gadā no ļaundabīga krūts audzēja mira 452 sievietes. Šie cipari nav tikai sausa statistika. Tās ir 452 ģimenes, kuras zaudējušas mammu, māsu, meitu vai sievu… Kaut arī ik gadu pieaug to sieviešu skaits, kuras veic regulāru krūšu pašpārbaudi un profilaktiskas pārbaudes, lai samazinātu mirstību no krūts vēža, būtiska nozīme ir ne vien agrīnai krūts vēža diagnostikai, bet arī efektīvai ārstēšanai un medikamentu pieejamībai.

Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos pa Latviju sievietēm atvieglo iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu savas dzīvesvietas tuvumā. Mobila digitālā mamogrāfa izbraukumus nodrošina ārstniecības iestādes «Veselības centrs 4», «Dziedniecība»  un «Daugavpils reģionālā slimnīca».

Ritvars Raits

Foto no Ingūnas Bedikeres arhīva

Mobilais mamogrāfs.