Modernos ūdens skaitītājus verificēs retāk

[ A+ ] /[ A- ]

No četriem līdz sešiem gadiem pagarināts tādu ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotās verifikācijas periodiskums, kuru darbībā tiek izmantots elektromagnētiskais lauks vai ultraskaņa patērētā ūdens daudzuma uzskaitei, šomēnes lēma Ministru kabinets.

Līdz šim visiem ūdens patēriņa skaitītājiem bija noteikts četru gadu atkārtotās verifikācijas periodiskums. Minētais verificēšanas periodiskums bija attiecināms uz visiem reglamentētajā jomā izmantojamajiem skaitītājiem neatkarīgi no to darbības principiem.

Ņemot vērā kopējo tehnoloģisko attīstību, arī ūdens uzskaites jomā ienāk jaunākas tehnoloģijas, kas nodrošina precīzāku un drošāku patērētā ūdens uzskaiti ilgākā laika posmā. Arī Latvijā šobrīd, tiecoties pēc lielākas un ilgstošākas precizitātes ūdens patēriņa mērīšanā, lai samazinātu kļūdu starp ievada un dzīvokļu skaitītājiem, tiek ieviesti ultraskaņas un elektromagnētiskie skaitītāji, kuri pakļauti mazāk ārējo faktoru iedarbībai. Jaunās paaudzes skaitītājiem (elektromagnētiskie, ultraskaņas) nav kustīgu detaļu, tādējādi ūdens radītais piesārņojums (gruži un nogulsnes) to darbību un rādījumu precizitāti ietekmē daudz mazāk. Līdz ar to secināts, ka ārējo faktoru ietekme uz jaunās paaudzes skaitītājiem ir mazāka salīdzinājumā ar mehāniskajiem skaitītājiem, tāpēc jaunās paaudzes skaitītājiem atkārtoto verifikāciju varēs veikt retāk nekā reizi četros gados.