Mūspuses pašvaldības konkursa 2.kārtai nekvalificējas

[ A+ ] /[ A- ]

Konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» otrajai kārtai tika nominētas 25 pašvaldības – pa piecām no katra plānošanas reģiona. Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu pašvaldības, kas iekļautas Rīgas plānošanas reģionā, konkursa otrajai kārtai nav kvalificējušās.

Iedzīvotāju balsojuma rezultāti gan liecina, ka Rīgas plānošanas reģionā starp piecām ģimenēm draudzīgākajām pašvaldībām iekļuvis arī Ikšķiles novads, sev priekšā palaižot tikai Baldones, Olaines, Stopiņu un Ādažu novadus. Tomēr uz 2.kārtu Ikšķiles novada pašvaldība netika, tai kvalificējās Ādažu, Inčukalna, Olaines, Mārupes un Stopiņu novadi. Atbildot uz jautājumu, kādēļ tā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informēja, ka 5.vieta ikšķiliešiem ir tikai pēc iedzīvotāju balsojuma. Gala rezultāts iegūts, visas balsis un vērtējumus summējot un attiecinot pret pašvaldībā deklarēto iedzīvotāju skaitu uz 2019.gada 1.janvāri (PMLP dati), lai tādējādi konkursa dalībnieki – pilsētu un novadu pašvaldības – būtu līdzvērtīgi sāncenši šajā konkursa aktivitātē. Konkursa pirmajā kārtā, atbilstoši nolikumam, tika ietverta arī citu datu analīze, pašvaldības salīdzinot ne tikai pēc to iegūtā punktu skaita balsojumā, bet arī pēc to administratīvajiem datiem (pašvaldību atbalsts ģimenēm ar bērniem 2019.gadā), kā arī pēc dzimstību datiem un pēc pašvaldību iesaistīšanās konkursa informatīvajā kampaņā. Līdz ar to balsošanas rezultātiem nebija jāsakrīt ar pirmās kārtas rezultātiem.

Paziņoti arī konkursa finālisti. Kurzemes plānošanas reģionā – Grobiņas novads un Ventspils pilsēta, Zemgales plānošanas reģionā – Iecavas novads un Krustpils novads, Rīgas plānošanas reģionā – Ādažu novads un Stopiņu novads, Vidzemes plānošanas reģionā – Cēsu novads un Smiltenes novads, Latgales plānošanas reģionā – Ludzas novads un Līvānu novads.

Ritvars Raits