Mūsu florbolisti cīnās pasaules čempionātā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Somijas galvaspilsētā startēja 13.pasaules čempionāts florbolā, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalās arī pieci mūspuses florbolisti – lielvārdieši Aivis Kusiņš, Armands Savins, Oskars Tūtāns un Toms Akmeņlauks, kā arī ogrēnietis Jānis Salcevičs. Pagaidām no mūsējiem vislabāk veicies Savinam, kurš iemetis golus gan titulētajiem zviedriem, gan čempioniem somiem, turklāt pēc Latvijas valstsvienības mača ar Somiju saņēma labākā spēlētāja balvu.

Latvijas izlase Helsinkos ieradās jau 29.novembrī, lai tur aizvadītu pēdējo treniņnometni, bet pirmā spēle mūsējiem bija 3.decembrī, kad bija jākrusto nūjas ar astoņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem, kuri šogad tiek uzskatīti par vieniem no galvenajiem pretendentiem uz zelta medaļām. Cīņa sākās labvēlīgi mūsējiem, jo jau tās pašā sākumā Morica Krūmiņa metienu vārtu priekšā pielaboja Armands Savins, atklājot spēlēs rezultātu – 1:0. Pretiniekiem nebija nemaz tik viegli atspēlēties, tomēr līdz pirmā perioda beigām viņi to spēja un pat izvirzījās vadībā ar 2:1. Turpinājumā mūsējiem gūt vārtus vairs neizdevās, bet meistarīgie Zviedrijas florbolisti meta vienu golu pēc otra, svinot uzvaru ar 11:0.

4.decembrī latviešiem pretī stājās viņu meistarības līmeņa komanda – Dānijas izlase. Pretinieki sāka ar to, ka izvirzījās vadībā ar 2:0, bet pirmā perioda izskaņā mūsējie guva divus vārtus, atjaunojot neizšķirtu – 2:2. Otrajā trešdaļā Latvijas izlase ieguva divu vārtu pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 4:2. Diemžēl pašā cīņas izskaņā Latvijas florbolistiem savu handikapu nosargāt neizdevās – spēle noslēdzās neizšķirti (5:5).

5.decembrī Latvijas izlase tikās ar pašreizējiem čempioniem somiem. Arī šajā mačā rezultatīvs bija jau pirmais mūsējo uzbrukums – atkal precīzi meta Armands Savins (1:0). Līdz pirmajam pārtraukumam vadībā ar 2:1 izvirzījās pretinieki, bet otrās trešdaļas sākumā rezultāts atkal bija neizšķirts (2:2). Lai gan šajā spēlē latvieši piedzīvoja zaudējumu ar 2:7, speciālisti mūsējo sniegumu vērtē kā ļoti labu un daudzsološu. Labākā spēlētāja balvu Latvijas komandā saņēma pirmo vārtu autors Armands Savins, bet tādu pašu noteikti bija pelnījis arī vārtsargs Jānis Salcevičs, kurš atvairīja divus soda metienus, kā arī vēl daudzas reizes glāba mūsu izlasi no vārtu zaudējuma.

Vakar Latvijas izlasei bija brīvdiena, bet šodien paredzētas astotdaļfināla spēles. Visas mūsu valstsvienības spēles tiešraidē translē televīzijas kanāls TV4 un interneta portāls Sportacentrs.com.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!