Mūsu kvadras var vairāk!

[ A+ ] /[ A- ]

Tepat Ogresgala pagastā, uzņēmuma «LV-Teh» rūpnīcā, Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedotie civilie kvadricikli tiek pārbūvēti militāram pielietojumam un sūtīti uz fronti Ukrainā. Jau 62 karošanai pielāgoti braucamie ir palīdzējuši un turpina palīdzēt ukraiņiem viņu varonīgajā cīņā pret krievu okupantiem.

Palīdzības akcijas «Tava kvadra var vairāk» iniciators ir izgudrotājs, uzņēmējs un zemessargs Uģis Svirido. Līdz Krievijas otrajam iebrukumam Ukrainā viņa uzņēmums nodarbojās tikai ar savu pamatbiznesu – metālapstrādi. Taisīja dažādas konstrukcijas, detaļas, žogus. Un paralēli strādāja pie dažādām inovācijām militārajā nozarē.

Tad pienāca 24. februāris, kas radikāli mainīja pasaules kārtību un tūkstošiem cilvēku dzīves. Uģim tajā naktī uzrakstīja draugs no Ukrainas – Де ви, браття, де поміч? – brāļi, kur jūs esat!? Izmisums, dusmas, naids un vēlme palīdzēt tajās dienās pārņēma daudzus Latvijas ļaudis. Cits paziņa no Ukrainas drīz vien deva ziņu, ka cīņai ar iebrucējiem izmisīgi nepieciešams taktiskais transports. Ar to paziņu Uģim vairs nav izdevies sazināties, droši vien kritis karā. Kā daudzi citi. “Man sieva pārmeta, ko es tik daudz lamājos, bet manī bija tāds naids un dusmas. Es pat pīpēt atsāku!” Un tā, pīpējot un lamājoties, Uģis sāka pārbūvēt kvadriciklus, ko ziedo cilvēki no visas Latvijas. Tas kļuva par Uģa, viņa uzņēmuma darbinieku, domubiedru un kolēģu regulāru pienesumu ukraiņu cīņā pret krievu iebrucējiem. Pēc daudzajiem kara mēnešiem naids ir kļuvis fokusētāks un lietišķāks. Arī Ogres bataljona zemessargi nākuši talkā – pārkrāsot pārbūvētos kvadriciklus, iecelt fūrēs, neprasot par to atlīdzību un publiskas uzslavas. Akcija «Tava kvadra var vairāk» norit klusāk un diskrētāk nekā slavenais tviterkonvojs, kurā uz Ukrainu tiek gādātas apvidus mašīnas. Diskrētāki un specifiskāki ir arī ar kvadricikliem veicamie uzdevumi. Pamatā kvadras tiek nodotas speciālo uzdevumu vienībām, kas darbojas priekšējās frontes līnijās. Izlūkiem, uguns koriģētājiem, dronistiem un prettanku grupām ir dinamiski jāpārvietojas sarežģītā apvidū – purvos, mežos, piemirkušās lauksaimniecības zemēs, lai pietuvotos ienaidnieka smagajai bruņutehnikai, kas pamatā izmanto koplietošanas ceļus. Kvadriciklu priekšrocības kļūst īpaši uzskatāmas rudenī, ziemā un pavasarī, kad jebkurš smagāks transportlīdzeklis vienkārši noslīkst auglīgajā Ukrainas zemē. Bet ar kvadriciklu var iezagties desmitiem kilometru dziļumā ienaidnieka aizmugurē. Var pievest vienībām munīciju un izvest no kaujas lauka ievainotos. Šādas tehnikas efektivitāte ir apliecināta reālos kaujas apstākļos! Speciālie militārie kvadricikli, sešriteņi un bagiji, kādi ir arī Latvijas armijā, maksā dārgi. Civilie ir būtiski lētāki, jo īpaši tad, ja saņemti kā ziedojums. Un ziedots tiek arī pārbūvē ieguldītais darbs un materiāli. Izstrādātais militārā aprīkojuma komplekts kvadriciklam paredz statīva uzstādīšanu uz tā priekšējās daļas triecienšautenei un prettanku ierocim. Savukārt aizmugurē tiek pierīkots izvelkams rāmis ievainoto karavīru vai kravu pārvadāšanai. Tāpēc šiem kvadricikliem jābūt jaudīgiem un, vēlams, divvietīgiem. Nepieciešamības gadījumā trokšņaināki sporta kvadricikli tiek aprīkoti ar papildu skaņas slāpētājiem. Un, protams, aparāti tiek arī pārkrāsoti tumšzaļā krāsā. Lai saplūst ar dabas krāsām.

Pirmajās partijās uz Ukrainu tika sūtīts pa desmit pārbūvētiem kvadricikliem. Tagad mazāk – pa vienam, diviem nedēļā, jo ziedotāju entuziasms noplacis. Daudzi arī nemaz nezina par šādu iespēju. Taču pieprasījums no frontes pēc šā specifiskā transporta ir liels, un, tuvojoties ziemai, būs vēl lielāks. Uģis lēš, ka Latvijā vēl ir savi 20 000 kvadriciklu, kam pielietojums varētu būt daudz lietderīgāks, nekā vizināšanās izklaides nolūkos vai rūsēšana šķūnī. Jo tava kvadra var vairāk! Mūsu kvadras var vairāk!

Kontakti projekta atbalstītājiem:

tālrunis: 29942343, e-pasts: info@lvteh.lv, lvteh@inbox.lv

SIA «LV-Teh»

LV41203069553

Brīvības gatve 197b, Rīga, LV-1039

Citadele banka, AS, PARXLV22

LV58PARX0023208560001

info@lvteh.lv, +37129942343

www. lvteh.lv, www.facebook.com/LVTeh/

Norādīt: ZIEDOJUMS UKRAINAI