Mūsu novados piesārņojuma dēļ peldēties aizliegts vien baseinā pie skolas Madlienas pagastā

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Ogres Vecupē peldēties joprojām atļauts, ko daudzi aizvadītajās brīvdienās arī labprāt darīja.

Mūsu novados piesārņojuma dēļ peldēties aizliegts vien baseinā pie skolas Madlienas pagastā

Dzintra Dzene

Ik gadu peldsezonas laikā gan oficiālajās, gan neoficiālajās peldvietās tiek ņemti paraugi ūdens kvalitātes pārbaudei. Rezultāti liecina, ka Ikšķiles un Lielvārdes novada neoficiālajās peldvietās šobrīd ūdens kvalitāte ir laba un peldēties tajās atļauts. Arī Ogres novada neoficiālajās peldvietās peldēties atļauts, izņemot peldvietu Madlienas baseinā pie skolas, kur, veicot atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes, konstatēts piesārņojums, tāpēc šajā peldvietā peldēties aizliegts.

Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus.

Paralēli ūdens paraugu ņemšanai Veselības inspekcijas speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitātes pārbaudes peldsezonas laikā par saviem līdzekļiem organizē pašvaldības.

«OVV» jau rakstīja, ka šogad 27. maijā ūdens kvalitātes pārbaude Ogres novadā tika veikta 10 neoficiālajās peldvietās – Ogres Vecupē (Salas iela 2), Rīgas HES ūdenskrātuvē (J. Alunāna iela), Ogres HES ūdenskrātuvē Ogrē (Brīvības ielā 124/126), Mežezerā (Kalnāju meži), Ogres upē pie Hipodroma (Ogresgala pagasts), Abzas dzirnavdīķī (Suntažu pagasts), baseinā pie skolas (Madlienas pagasts), Vilku karjerā (Madlienas pagasts), Plāteres ezerā (Madlienas pagasts), Plaužu ezerā (Ķeipenes pagasts). Tobrīd rezultāti liecināja, ka peldūdens kvalitāte Ogres novada peldvietās ir laba un atbilstoši Veselības inspekcijas slēdzienam tajās atļauts peldēties, taču 1.jūlijā, veicot atkārtotas ūdens analīzes, saskaņā ar Veselības inspekcijas mājas lapā pieejamo informāciju konstatēts, ka visās iepriekš minētajās neoficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte ir laba un peldēties tajās atļauts, izņemot baseinu pie skolas Madlienas pagastā, kurā rādītāji neatbilst normām un peldēties aizliegts.

Jāpiebilst, ka 26.jūnijā ūdens kvalitātes pārbaude atkārtoti veikta arī Dubkalnu karjerā, kas atrodas Ikšķiles novada teritorijā un ir iecienīta gan Ogres, gan Ikšķiles novada iedzīvotāju peldvieta. Atbilstoši rezultātiem arī tajā atļauts peldēties. Veiktās pārbaudes liecina, ka Ikšķiles novadā peldēties atļauts arī Mazajā Juglā Tīnūžos (Jāņkrasti), Selēku ezerā «Meža Selēkas» un Ikšķilē, Rīgas ielā 20, kur ūdens kvalitāte atbilst normai.

Ūdens analīzes jūlijā veiktas arī neoficiālajās Lielvārdes novada peldvietās – atpūtas vietā «Daugavas iela», peldvietā «Dzelmes», «Rītupīte» Jumpravā, peldvietā «Austriņas». Peldūdens analīžu rezultāti apliecina, ka peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un šajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Veselības inspekcijas mājas lapā datu par ūdens analīzēm Ķeguma novadā  pagaidām nav.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!