Mūsu orientieristiem un biatlonistiem Latvijas čempionāta medaļas slēpošanā

[ A+ ] /[ A- ]

Mūsu orientieristiem un biatlonistiem Latvijas čempionāta medaļas slēpošanā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisinājās Latvijas čempionāta otrais posms distanču slēpošanā, kas reizē bija arī Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensības junioriem un pieaugušajiem. Šajās sacensībās ar labiem panākumiem piedalījās vairāki Ogres novada orientieristi un biatlonisti, sevišķi jāizceļ Ogres novada sporta centra audzēkne Elīze Bremze, kura kļuva par valsts čempioni vecuma grupā S18, bet Elites dāmu grupā bija ātrākā no Latvijas, piekāpjoties tikai divām ārzemniecēm.

Sieviešu Elites grupā 12 dalībnieču konkurencē 10,5 km distanci brīvajā stilā visātrāk noslēpoja igauniete Hanna Brita Kāsika, otro vietu ieņēma islandiete Gigja Bjornsdotira, bet par labākās slēpotājas godu Latvijas meiteņu vidū cīnījās divas Ogres novada pārstāves – orientieriste Elīze Bremze un biatloniste Enia Kalniņa. Šajā duelī pārāka bija Elīze, kura Eniu apsteidza par pusminūti. Vecuma grupā S18 Elīzei Bremzei Latvijas čempionāta zelta medaļa, bet Ogres Biatlona kluba pārstāvei Eniai Kalniņai sudraba godalga.

Orientieristam Audrim Odo Vītoliņam 3.vieta Latvijas čempionātā 10 km distancē klasiskajā stilā. Biatloniste Alise Apse izcīnīja 2.vietu vecuma grupā S12, bet tā paša sporta veida pārstāvim Alvim Pivoram 3.vieta vecuma grupā V14.

OK «Ogre» orientierists Raivo Kivlenieks 20.februārī startēja unikāla koncepta izturības sacensībās ««Red Bull» Stikla Kalns», kas norisinājās uz Krimuldas Serpentīna ceļa. Latvijā kaut kas tāds notika pirmo reizi, kamēr līdzīgas sacensības plašu atzinību ieguvušas Skandināvijā, Norvēģijas ziemeļos. Dalībniekiem bija jāslēpo augšup pa Krimuldas Serpentīna ceļu – 800 metrus garo un sniegoto trasi. Serpentīna ceļš ne vien ved cauri skaistam mežam, bet ir arī pietiekami stāvs (72 m), lai līdz pašai augšai nokļūtu vien paši izturīgākie. Sacensībās ««Red Bull» Stikla Kalns» varēja piedalīties jebkura līmeņa distanču slēpotāji, biatlonisti, ziemas orientieristi un citi šo sporta veidu entuziasti. Ogrēnietis Raivo Kivlenieks bija otrais ātrākais meistaru sporta klasē, piekāpjoties tikai Nikam Saulītim, kurš balvā saņēma apmaksātu braucienu uz vienām no lielākajām distanču slēpošanas sacensībām pasaulē, ««Red Bull» Janteloppet», kas 9.aprīlī notiks Norvēģijā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!