Muzikālais soliņš gan atskaņo, gan stāsta

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva «Muzikālais soliņš» pie OMS ir pirmais šāda veida objekts, kas uzstādīts kādā no pašvaldībām Latvijā.

Muzikālais soliņš gan atskaņo, gan stāsta

Marta Poga

«OVV» jau rakstīja, ka pie Ogres Mūzikas skolas (OMS) ir jauns infrastruktūras objekts – viedais sols, kas pilnībā darbojas no saules paneļiem un ir pirmais šāda veida objekts, kas uzstādīts kādā no pašvaldībām Latvijā.

Viedais sols ir mūsdienīgs risinājums –  pie tā var ne vien uzlādēt elektriskās ierīces, bet arī uzzināt OMS vēsturi un klausīties kvalitatīvu klasisko mūziku. Solā iestrādāts audio skaļrunis ar iebūvētu atmiņu sešiem audio failiem un tā saturu ir iespējams mainīt.

Aktuālā «Muzikālā soliņa» programma:

taustiņš Nr.1 – OMS direktora Atvara Lakstīgalas ierunāts stāstījums par Ogres Mūzikas skolas vēsturi, fonā skanot Antonio Vivaldi «Gadalaiki»;

taustiņš Nr 2. – Ogres novada Tūrisma un informācijas centra sarūpēts stāsts par skulptūru «Baltā Cielava», fonā skanot komponista Emīla Dārziņa skaņdarbam «Melanholiskais valsis»;

taustiņš Nr.3 – Frederika Šopēna skaņdarbs «Fantāzija – Impromts»;

taustiņš Nr.4 – Antonīns Dvoržāks – 2. daļa no 9. simfonijas ar nosaukumu «No Jaunās pasaules»;

taustiņš Nr.5 – Volfgangs Amadejs Mocarts – Nakts karalienes ārija no operas «Burvju Flauta»;

taustiņš Nr.6 – Ludvigs van Bēthovens – 5.simfonija do minorā.

«OMS ir moderna un uz attīstību virzīta izglītības iestāde. Esmu vienmēr uzskatījis, ka kvalitatīvai izglītībai ir vajadzīgs ne tikai spēcīgs pedagoģiskais personāls, bet arī iedvesmojoša mācību vide. Šis soliņš noteikti būs daļa no šīs mācību vides. Nākotnē audio failus plānots mainīt, ņemot vērā aktualitātes, piemēram, atskaņojot tikai kāda konkrēta komponista mūziku, kurš attiecīgajā mēnesī svin apaļu jubileju, vai pielāgojoties svētku tematikai. Aktuālā informācija par audio failiem, kas ieprogrammēta soliņā, šobrīd pieejama pie OMS galvenās ieejas durvīm. Ar laiku informāciju plānots izvietot blakus soliņam,» stāsta A.Lakstīgala.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis norāda, ka Ogre ir jauna un moderna pilsēta, kas nemitīgi attīstās. «Ejot līdzi laikam, mums ir jāizmanto jaunas, modernas tehnoloģijas – tās ir jaunās paaudzes neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa. Šis «Muzikālais soliņš» ir lieliska iespēja cilvēkiem paplašināt redzesloku par jauno tehnoloģiju izmantošanu. Esmu pārliecināts, ka bērniem un jauniešiem par to būs liela interese, ka šis jaunieviesums pilsētvidē veicinās viņu zinātkāri un vēlmi apgūt inženierzinātni un pašiem kļūt par jaunu, paliekošu vērtību radītājiem moderno tehnoloģiju jomā,» saka E.Helmanis.

Viedo solu uzstādījis uzņēmums SIA «Gartens», to izstrādājis āra mēbeļu ražotājs «Zano». Sola rāmis veidots no oglekļa tērauda, koka un rūdītā stikla elementiem. Izturīgi materiāli un pārdomāts dizains garantē ļoti augstu izturību pret ārējiem apstākļiem un ilgstošu darbību bez traucējumiem. Viedajā solā iestrādāts arī automātiskais LED apgaismojums, kurš ieslēdzas pēc saulrieta.

Paredzēts, ka nākamgad divus šādus solus uzstādīs arī pie jaunās bibliotēkas.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!

 

.