Nav tīra manta

[ A+ ] /[ A- ]

Nav tīra manta

TP un LPP/LC jeb AŠ kvadrātā TV ekrānus aizņem fatāli, totāli un neatvairāmi. Šis duets figurē biežāk par valdības locekļiem, Dombrovski ieskaitot un Zatleru pieskaitot.

Runājot līdzībās, kā bieži dara TP vecmeistars AŠ, topošā partiju apvienība līdzīga kuģim, kas dabūjis sūci un apsviedies otrādi. Bet AŠ kvadrātā par bēdu nebēdā, iesprauž tai caurumā karogu un lepni kuģo tālāk.

Tautas kustību «Par labu Latviju» sludina jaunākais no abiem dižajiem kapteiņiem: «Šodien tās manifestu parakstījis tūkstotis, vakar jau bija trīs tūkstoši. Bet rīt! Rīt iestāsies veseli desmit tūkstoši!» Varam iedomāties, kas notiks 2.oktobrī, ja notikumi risināsies pēc AŠ kvadrātā iecerēm. «Tautas kustībā» jau kustināsies miljoni un miljoni. Protams, ne jau eiro tās vadoņu kontos (tie nāks vēlāk), bet vēlētāji.

Vērtējot objektīvi, tik dramatiski jau nebūs. Ar visu «tautas kustību» AŠ kvadrātā labi ja pārvilks pāri pieciem procentiem, un turpmākais – kā liktens lēmis. Ies kopā ar stiprākajiem. Tautu nesaudzēs. Nekad nav saudzējuši. Tā neietilpst biznesa projektā. Valsti nežēlos. Nekad nav mīlējuši.

Interesanti būtu pajautāt: cik medus spaiņi jau atvesti Latvijas pansionātos? Viens vai neviens? Un cik patversmju suņu rej katram uzņēmējam, «labās Latvijas» piekritējam? Varbūt, ka patversmes palikušas bez suņiem, jo «tautas kustībā» taču esot tūkstošiem dalībnieku. Suņi tiešām būs vajadzīgi tās uzņēmējiem. Būs jauni īpašumi ko sargāt, ja process risināsies, kā iecerēts.

Bet jāpiesargās arī no pašas «tautas kustības». Par katru tās dalībnieku nevaru apzvērēt, bet kā ar vadoņiem, dibinātājiem, pārmēru aktīvajiem? Viens jau apsūdzēts par kukuļošanu Jūrmalā, otram tiesu darbi sakarā ar digitālo televīziju.

Medus, ko «labā Latvija» solās piegādāt pansionātiem, protams, nesapūs. Tomēr iesaku pārbaudīt kvalitāti. Ja, ķīmisko zīmuli iemērcot, šķidrums krāsojas zils, tam pieliets ūdens. Ja medus negrib cukuroties, tam piejaukts cukura sīrups. Vārdu sakot: nav tīra manta.