Ne ar izstieptu roku!

[ A+ ] /[ A- ]

Ne ar izstieptu roku!

Andris Upenieks

Uz arodbiedrības LIZDA protestiem esmu raudzījies ar skepsi, it sevišķi uz tiem, kur skolmeistaram mutē iesprauž svilpi, rokā baloniņu: pedagogs pasvilpo, palaiž gaisā to pūsli, norauj «liku bēdu zem akmeņa», sakāpj pa busiņiem, aizjoņo mājās, un viss paliek pa vecam, un izstieptā roka pa vecam.

Cerams, ka šoreiz iešana līdz galam nopietna. No pieteiktā beztermiņa streika prasībām jāizceļ galvenā, kas pieprasa valstij pildīt pašas likumus: «Mēs prasām pildīt politiķiem likumu un MK (valdības! – A.U.) lēmumu, līdzīgi kā no mums prasa ievērot normatīvos aktus, darba līgumu, vecāku pienākumus u.c.. Pildīt spēkā esošu Izglītības likumu, kas nosaka, ka valdībai ir jāapstiprina pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks. Un zemākās mēneša darba algas apmēram jābūt tādam, kādu MK pārstāvji paši noteica, par ko paši balsoja.» Ja zem šī aicinājuma iespraucies komentārs, kas prasības sauc par merkantilām (savtīgi, veikalnieciskām), nav grūti sazīmēt, no kurām aprindām šāds domu slidojums nāk.

Domājams, ka arodbiedrībai nav liegti arī politiski soļi, piemēram, aicināt nebalsot par partiju, kas kūrē izglītības politiku ar savādām aritmētikas zināšanām, parlamentāro sekretāru ar neskaidru vidējo izglītību, skandalozu uzvedību Saeimas namā. Kur pretī valstisko prasību dēļ pedagogi paši savulaik bijuši spiesti iegūt divas, trīs augstākās izglītības, piedevām atsēžot dārgo laiku neproduktīvos kursos. Ar aritmētiku sanāk pagalam banāli: ja nav ideju, kā atvieglot skolotāja darbu, tad pasprūk doma, kā to apgrūtināt, pagarinot mācību gadu! Tādējādi mācību diena kļūšot par pāris stundām īsāka. Kā to izdarīt, ja pāris nedēļas no 36 mācību nedēļām ir tikai viena 18. daļa, zina vien gudrais Zālamans un izglītības ministre Anita Muižniece, kas tagad dala skolotājus sliktajos, kas streikos un labajos, kas nestreikos. Laba pamācība streiklaužiem, cik ļoti ciena skolotāju vārdos un cik ļoti mīl darbos.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!