Neatpalikt no dzīves

[ A+ ] /[ A- ]

Kopā svinam. Pirmajā rindā no kreisās – Broņislava Brokāne, Anna Žiga, Vija Šmite, otrajā rindā no kreisās – Avelina Sergejeva, Rita Gžibovska, Ilga Placēna, Zenta Klimkena un Aina Daudziņa.

Ogres pensionāru biedrības rokdarbnieču pulciņā darbojamies 14 dalībnieces – vecumā no 65 līdz 87 gadiem.

Sastāvs mainīgs. Dažas aizgājušas aizsaulē, jaunas nākušas vietā, katra ar savu prasmi, ko nodod viena otrai, jo darbojamies pēc brīvprātības principa.

Nodarbības notiek divreiz mēnesī – trešdienās Ogres Kultūras centra 175. istabā. Vasarā sanākam retāk. Nākamā nodarbība notiks 28.jūlijā pulksten 11. Pulciņā pārrunājam dažādas veselības un sadzīves problēmas, dalāmies kulinārijas pieredzē. Atzīmējam arī svētkus, dzimšanas un vārda dienas. Piedalāmies pensionāru rīkotajos saietos un ekskursijās. Rīkojam izstādes.

Lai gan mums gadu nasta plecos, bet šāda kopā būšana neļauj gadu vējiem mūs liekt. Ikviena no mums ir priecīga, ka ir kāds, kas pārņem prasmi. Un, lūk, ko katra protam. Ārija Pāliņa darina dekoratīvos spilvenus, sedziņas dažādā tehnikā, skaistus zīdaiņu zābaciņus, gailīšus, vistiņas, kā arī dekoratīvus pudeļu apvalkus u.c. Avelīna Sergejeva ada jakas, vestes, plecu lakatus, dakšiņas tehnikā šalles, tamborē ziedus u.c. Aina Daudziņa darina rakstainus cimdus, plecu apmetņus, lakatus un vestes. Anna Žiga – dažādu fasonu čības, zeķes. Broņislava Brokāne – cimdus, zeķes, senatnīgus grīdas paklājus no lupatām, sienas dekorus. Ilga Placēna – rakstainus dūraiņus, pirkstaiņus skujiņu rakstā, kā arī bišu šūnā. Irēna Kanceviča – zeķes, šuj dažādu formu priekšautus. Ināra Klipsone – vilnas dzijas tamborējumus, dekoratīvas čības, bolero jakas, gailīšus, vistiņas, zaķīšus. Lonija Purviņa – dekoratīvos rotājumus, izšuvumus, šallītes, gatavotas uz «grābekļa». Rita Gžibovska – adītus un tamborētus bērnu apģērba gabalus, tautiskos cimdus, jakas, vestes. Vija Šmite – tautiskie cimdi, zeķes. Marta Gavrilova – dekoratīvie spilveni, sedziņas, pušķi, veclaiku striķu apavi (peternicas). Zenta Klimkena – tamborētas sedziņas, dīvāna spilventiņi, taburešu pārvalki. Valda Mačiņa – dažādi adījumi uz adāmmašīnas.

Kad Hipotēku un zemes bankas klientu klubs «Mēs paši» izsludināja projektu konkursu, nolēmām piedalīties. Un sekmīgi! Mūs atbalstīja un piešķīra 400 latus materiālu iegādei, kas mums ir liels atspaids. No sirds pateicamies Hipotēku un zemes bankas Ogres filiāles vadītājai Regīnai Skujai un klientu klubam «Mēs paši», kā arī projekta sagatavotājai Maigai Zeserei un Ogres pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājai Lidijai Ērglei. Šis materiālais atbalsts mūs stimulē jauniem darinājumiem un izdomai!

Foto no personiskā arhīva