Negadījums autostāvvietā – kā pareizi rīkoties, ja radīti bojājumi citam transportlīdzeklim

[ A+ ] /[ A- ]

Negadījums autostāvvietā – kā pareizi rīkoties, ja radīti bojājumi citam transportlīdzeklim

Visbiežāk autovadītāji vēlas uzzināt, kā rīkoties, ja noticis ceļu satiksmes negadījums. Piemēram, kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu, kādos gadījumos jāizsauc Ceļu policija un cik ilgā laikā nepieciešams sazināties ar apdrošinātāju kompensācijas pieprasīšanai. Taču ne mazāk svarīgi ir zināt, kā pareizi rīkoties, ja noticis neliels negadījums – nodarīti bojājumi citam transportlīdzeklim autostāvvietā. Buktes, krāsas skrāpējumi vai švīkas virsbūvē daudziem autovadītājiem vēl aizvien var šķist nenozīmīgs bojājums, kas nepieprasa noteiktu rīcību. Taču Ceļu satiksmes noteikumu nezināšana neatbrīvo no pienākuma! Uzzini, kā rīkoties, ja gadījies apskādēt citu auto, lai izvairītos no problēmām!

Rīcība, ja esi izraisījis negadījumu autostāvvietā

Līdzīgi kā negadījumi uz ceļa, kuros iesaistīti divi transportlīdzekļi un nav cietušo, arī negadījumi autostāvvietā tiek risināti, aizpildot saskaņoto paziņojumu. Taču, lai sekmīgi nonāktu līdz situācijas atrisinājumam, ieteicams rīkoties sekojoši:

Sagaidi bojātā auto vadītāju

Negadījumi autostāvvietās visbiežāk notiek bojātā transportlīdzekļa vadītājam neesot klāt negadījuma brīdī. Tas visnotaļ apgrūtina operatīvu negadījuma atrisināšanu. Taču, lai izvairītos no nepatīkamām sekām nākotnē, sagaidi auto īpašnieku, lai vienotos par negadījuma apstākļiem un saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu.

Izsauc Ceļu policiju

Gadījumos, kad nav iespējams sagaidīt bojātā auto īpašnieku vai to uzmeklēt, pareizākā rīcība ir Ceļu policijas izsaukšana. Ierodoties Ceļu policijai, tiks apzināts nodarījuma apmērs, negadījuma apstākļi, kā arī tālākā rīcība.

KASKO un OCTA polises

Ja gadījies apskādēt cita auto, tad OCTA polise segs izdevumus cietušajai pusei. Savukārt, ja tika saskrāpēta vai citā veidā bojāta tava automašīna un vainīgais nebūs zināms vai būs pametis notikuma vietu, tad šādu situāciju palīdzēs atrisināt KASKO apdrošināšanas polise. KASKO apdrošināšana ir piemērotākā izvēle, lai izvairītos no neparedzētiem automašīnas uzturēšanas izdevumiem, kas var rasties pat tik ikdienišķās situācijās kā auto novietošana iepirkšanās centra stāvvietā.

Biežāk pieļautās kļūdas

Neskatoties uz to, ka negadījuma atrisināšanas scenāriji – saskaņotā paziņojuma aizpildīšana vai Ceļu policijas izsaukšana –, ir labi pazīstami ikvienam, daļa no autovadītājiem turpina pieļaut kļūdas, kuras var rezultēties ar naudas sodu vai tiesību zaudēšanu. 

Zīmīte bojātā auto logā

Nevēloties vai nevarot sagaidīt bojātā transportlīdzekļa vadītāju, negadījuma izraisītāji bieži izvēlas turpināt komunikāciju ar cietušo pusi attālināti. Visbiežāk tiek atstāta zīmīte ar kontaktinformāciju, cerot, ka otra puses sazināsies, lai aizpildītu saskaņoto paziņojumu. Taču zīmītes atstāšana logā var rezultēties ar Ceļu policijas iesaisti, kā arī nodarīto zaudējumu mākslīgu palielināšanu. Tāpat zīmītes atstāšana logā var tikt traktēta, kā notikuma vietas pamešana.

Notikuma vietas pamešana

Notikuma vietas pamešana ir pretlikumīga rīcība, kas autovadītājam atstās visnepatīkamākās sekas. Naudas sods par notikuma vietas pamešanu autovadītājiem ir no 70 līdz 700 EUR. Tāpat par pārkāpumu var tik atņemtas arī autovadītāja tiesības, kā arī no vainīgās puses piedzīta OCTA apdrošināšanas atlīdzība. Tas nozīmē, ka papildus naudas sodam un iespējamībai zaudēt tiesības, bojājumu izraisītājam nāksies segt arī cietušās puses automašīnas remonta izdevumus, jo atlīdzība, ko apdrošinātājs izmaksā cietušajai pusei, regresa kārtībā tiek piedzīta no vainīgās puses.

OCTA un KASKO apdrošināšana tavai drošībai

Derīga KASKO un OCTA polise segs cietušās puses zaudējumus, pasargājot negadījuma izraisītāju no neparedzētiem tēriņiem. Parūpējies par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa, laicīgi iegādājoties vai pagarinot obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas polisi. Izmanto Mindi OCTA vai KASKO kalkulatoru izdevīgāko piedāvājumu salīdzināšanai dažu minūšu laikā! Izvēlies Mindi un saņem draudzības punktus apmaiņai pret noderīgām dāvanām no Wolt, CityBee, Biļešu Paradīzes un citiem populāriem pakalpojumu sniedzējiem!