Negaidīts pavērsiens Mednieku ielas rekonstrukcijas projekta lietā

[ A+ ] /[ A- ]

Deputāts Ludvigs Tribockis 22.aprīļa Ogres novada domes sēdē bija ļoti norūpējies

Laikraksta iepriekšējā numurā lasītājus informējām par Ogres novada pašvaldības problēmām ar Mednieku ielas, Ogrē, rekonstrukcijas projektu.

Lai to varētu realizēt, pašvaldībai ir jāatpērk trīs zemes gabali, bet viena no īpašniecēm – Anda Tribocka – savu zemes gabalu piekrita pārdot tikai par 2,35 reizes augstāku cenu, nekā noteikuši sertificēti vērtētāji.

Tāpat aprakstījām 15. aprīlī notikušo Ogres novada domes Finanšu komitejas sēdi, kuras laikā Andu Tribocku pārstāvošais dzīvesbiedrs Ludvigs Tribockis, kurš pats ir arī pašvaldības deputāts, iebilda, ka piedāvātā cena – 8,05 lati par kvadrātmetru zemes, esot pārāk zema, tāpēc īpašniece savu nostāju nemainīšot. Sēde noslēdzās ar negaidītu deputāta Andreja Ceplīša piedāvājumu – viņš izteica gatavību no personiskajiem līdzekļiem ziedot pašvaldībai nepieciešamo summu, lai apmierinātu zemes īpašnieces prasību. Šo žestu pārējie deputāti uzņēma ar aplausiem, kā arī nolēma virzīt izskatīšanai domes sēdē lēmuma projektu, kurā bija paredzēts iegādāties no Andas Tribockas zemes gabalu Ogrē, Mednieku ielā, par viņas noteikto cenu (20 latiem kvadrātmetrā), samaksājot par to Ls 4 600, no kuriem Ls 1 851,50 būs no pašvaldības budžeta, bet pārējā summa – no A.Ceplīša ziedojuma.

Jau šīs nedēļas sākumā Andrejs Ceplītis turēja doto vārdu, ieskaitīdams Ogres novada domes budžetā Ls 2 748,50 kā ziedojumu Mednieku ielas rekonstrukcijai nepieciešamā zemes gabala iegādei no A.Tribockas. Ceturtdien, 22. aprīlī, bija plānota kārtējā Ogres novada domes sēde, tomēr jau dienu iepriekš parādījās informācija, ka ne viss būs tik vienkārši, kā plānots. Vienā no vietējiem portāliem tika publicēta «Ludvigs Tribockis apņēmies izgāzt 300 000 latu vērto Mednieku ielas rekonstrukcijas projektu».

L.Tribockis portālam sniedzis informāciju, ka viņš esot nolēmis atteikties no zemes pārdošanas pašvaldībai. «Mūsu ģimenei no šīs pašvaldības neko nevajag, un arī mūs lai pašvaldība netraucē,» esot izteicies Ogres novada domes deputāts.

Vakar, 22. aprīlī, jau pirms pašvaldības domes sēdes L.Tribockis visiem klātesošajiem deputātiem izdalīja savas dzīvesbiedres Andas Tribockas parakstīta iesnieguma eksemplārus ar sekojošo tekstu: «Daru jums zināmu, ka atsaucu savu lēmumu pārdot pašvaldībai sev piederošās zemes Mednieku ielā Nr. XX, Ogrē, daļu 230 kvm gājēju celiņa un velosipēdistu celiņa izbūvei Mednieku ielas rekonstrukcijas ietvaros. Šādu lēmumu pieņēmu, pamatojoties uz manu, manas ģimenes un mana dzīvesbiedra Ludviga Tribocka publisku aizskaršanu un nomelnošanu medijos. Mēs kā «naudaskāri» Ogres iedzīvotāji atsakāmies padarīt tukšāku pašvaldības budžetu, tādējādi pasargājot to no nesaimnieciskuma, tāpat arī esam kategoriski pret korupciju un kukuļošanu domes amatpersonu ietvaros, jo A.Ceplīša ziedojumu traktējam par interešu konfliktu vairāku apstākļu dēļ.

Neesam pret Ogres infrastruktūras uzlabošanu ar ES līdzfinansējumu, bet ne par manas ģimenes goda un cieņas atkārtotas nomelnošanas cenu. Gribētu jums arī atgādināt latviešu sakāmvārdu: «Septiņreiz nomēri pirms nogriez». Pirms dārgā projekta pasūtīšanas un izstrādāšanas vajadzēja vispirms iepazīties ar reālo situāciju, apzināt visus apgrūtinājumus topošajam projektam un tikai tad ķerties pie «tūkstošu» projekta pasūtīšanas. Cerot uz sapratni! Anda Tribocka».

Jautājums par A.Tribockai piederošā zemes gabala, kas nepieciešams Mednieku ielas rekonstrukcijai, iegādi tika izskatīts ļoti raiti un bez garām diskusijām, turklāt – samērā lielā vienprātībā. Par zemes iegādi, izmantojot A.Ceplīša ziedoto naudas summu un pašvaldības līdzekļus, kopumā samaksājot īpašniecei Ls 4 600, nobalsoja visi klātesošie deputāti, izņemot Ilgu Vecziediņu, kura atturējās. Pats Ludvigs Tribockis balsošanā nepiedalījās, kā jau tas pienākas ieinteresētai personai.

Lai arī zemes īpašniece Anda Tribocka ir paziņojusi, ka atsauc savu lēmumu pārdot zemi, pirms tam viņa ar pašvaldību bija parakstījusi nodoma līgumu, tāpat viņas paraksts esot arī uz ielas rekonstrukcijas projekta. Līdz ar to godātā deputāta ģimene nonākusi ne visai patīkamā situācijā – Ogres novada domei ir visas tiesības zemes īpašnieci Andu Tribocku iesūdzēt tiesā. Protams, tiesu lietas nav tik prognozējamas kā, piemēram, aritmētika, kur divreiz divi lielākoties ir četri, tomēr visnepatīkamākais iznākums, kādu var paredzēt – Tribocku ģimenei tomēr nāksies šķirties no zemes strēles. Piedevām nav izslēgta iespēja, ka Tribockiem var nākties kompensēt visus zaudējumus, kādi pašvaldībai šī projekta sakarā varētu būt radušies kavēšanās dēļ, kas būs saistīta ar šo tiesvedību. Tā kā ir iespējams, ka termiņu neievērošanas dēļ pašvaldība tomēr nesaņems Eiropas Reģionālās attīstības fonda šim projektam paredzētos līdzekļus, arī tos var nākties kompensēt Tribocku ģimenei.

Protams, vēl joprojām paliek cerība, ka zemes īpašniece tomēr attapsies un vienosies ar Ogres novada domi, jo, kā teikts kādā citā sakāmvārdā: «Labāk slikts miers, nekā labs karš…».

Redakcijas piebilde. L.Tribockis bija Ogres novada domes deputāts arī iepriekšējā sasaukumā, kad notika šī projekta apspriešana, tātad A.Tribockas pārmetumi un atgādinājums par kārtīgu mērīšanu pirms griešanas varētu būt adresēts arī viņam.

Ritvara Raita foto