«Nekā Personīga» veido sižetu par situāciju Ogres slimnīcā

[ A+ ] /[ A- ]

«Nekā Personīga» veido sižetu par situāciju Ogres slimnīcā

Marta Poga

Svētdien, 5.aprīlī, televīzijas kanāla TV3 ēterā pulksten 19 būs skatāms raidījums «Nekā personīga». Tajā plānots iekļaut arī sižetu par situāciju Ogres rajona slimnīcā, kur pašizolācijā devušies 17 slimnīcas mediķi.

«OVV» piedāvā iepazīties ar raidījuma žurnālista Andreja Vaska Ogres novada domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim uzdotajiem jautājumiem:

1.Vai slimnīcai bija nodrošināts viss nepieciešamais, lai varētu sagatavoties ārkārtas situācijai?

2. Kā skaidrojams:

    a) notikums ar neprecīzo testu,

    b) notikums ar 17 mediķu izolēšanos?

3. Vai uzticaties Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājam Dainim Širovam?

4. Vai objektīvam novērtējumam netraucē tas, ka viņš ir jūsu partijas biedrs un kolēģis domē?                            

Un, lūk, E.Helmaņa uz šiem jautājumiem sniegtās atbildes:

  1. Vai visa pasaule bija gatava šādai ārkārtas situācijai? Lietuvā pietrūkst testu, ASV – masku, tērpu, testu, plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu, Itālijā – ārstu. Mēs, protams, vēlētos, lai mūsu reģionālā slimnīca pārspētu pasaules līmeni un būtu vairāk gatava par citām pasaules valstīm un lielvarām.
  2. Kāpēc vispār uz Ogres rajona slimnīcu no Rīgas tiek vesti nepārbaudīti pacienti ar Covid–19 slimības pazīmēm, ja Ogres mediķi nav tiesīgi veikt nekādus testus? Notikums ar 17 mediķu izolēšanos ir tikai sekas haosam, kas valda medicīnas sistēmā, un atbalsta trūkumam no Veselības ministrijas puses.
  3. Es noteikti uzticos Ogres rajona slimnīcas vadītājam Dainim Širovam kā profesionālim. Nedomāju, ka slimības Covid–19» apkarošana uzlabotos, ja slimnīcu vadītu kāds ārsts no partijas «Attīstībai Par!».
  4. Uzskatu, ka jāliek starppartiju aizspriedumi pie malas, kaut gan ar D.Širova kungu pārstāvam dažādas politiskās partijas. D.Širova kungs kļuva par manu kolēģi Ogres novada domē, tiekot ievēlēts ar milzīgu iedzīvotāju atbalstu, atšķirībā no Veselības ministres Ilzes Viņķeles kundzes.

Es aicinu I.Viņķeli koncentrēties uz slimības Covid–19 izplatības ierobežošanu, nevis tērēt spēkus un laiku reģionālo slimnīcu apkarošanai! No šīs krīzes situācijas varam iziet, tikai sadarbojoties kopīga mērķa sasniegšanai.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!