Nelaimē jātuvinās, nevis jāatgrūžas

[ A+ ] /[ A- ]

Nelaimē jātuvinās, nevis jāatgrūžas

Andris Upenieks

Šajās drūmajās dienās kā naktstauriņi tiecamies uz gaismu, atsitamies pret stikliem, bet tiecamies… Atminos LELB arhibīskapa Jāņa Vanaga atskārsmi, ka Latvijas valstij (varai, sabiedrībai) vajadzīga derība, kura neatņem cilvēkiem dievišķo sapni par dzīvi, kas ļauj mūsu valsti piedzīvot kā savu valsti, kur pamatdomā akcentējams jēdziens «savējais», kur ikviens pelnījis justies kā savējais starp savējiem – gan runu patosā, gan darbu sūrumā. Derība ir līgums, izlīgums, vienošanās, kura balstās ne vien uz stingru, bet arī taisnīgu gribu un atbildību līguma pildīšanā. Bet mēs kā tauriņi sitamies pret gaismu.

Ap ko šobrīd sakļauties, nevis atgrūsties? Loģiski, ka – ap to, kas palīdz dzīvot, izdzīvot, nenomirt. Ja zivs pūst no galvas, tad arī jāsāk no galvas. Kad otrdienas vakarā klajā nāk Latvijas Ārstu biedrības prasība par veselības ministra demisiju, Daniela Pavļuta reakcija ir zibenīga: «esmu sarūgtināts»… Velti uzmest lūpu, ja ministra «sarūgtinājuma» iemesls ir mediķu sarūgtinājums par valdības nespēju vadīt krīzi! Nepietika ar akadēmisko ekspertu atteikšanos no sadarbības ar valdību, ja viņos nemaz neklausās?

Pēdējais piliens pacietības kausā bija Pavļuta pēkšņais paziņojums par mediķu mobilizāciju. Ja pandēmiju pielīdzina karam, tad mobilizācija (kad iesauc arī vecus un klibus) nešķistu dīvaina, ja vien par to būtu saruna ar mediķiem, sabiedrību, ja vien līdz šim operatīvas darbības vietā nedominētu pastāvīgas «politiskas» grūstīšanās – līdz tam, kad jau par vēlu. Premjers Kariņš skandē veco mantru, ka nav īstais laiks analizēt, jādodas uz priekšu… No vecām kļūdām uz jaunām? Tas, ka ministram jābūt atbildīgam par savu (?) nozari, arī novazāta mantra, izbrīnot ar jautājumu, vai valdībai jebkurai nozarei nav jābūt savai nozarei? Kāda derība te iespējama? Teologs Juris Rubenis kādā sarunā bijis tiešs: ja no krīzes iziesim ātri, nekādas mācības nebūs. Krīze ieilgusi, bet sitamies kā naktstauriņi pret gaismu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!