Neuzticiet pases datus svešām personām!

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policijas Rīgas Reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne aicina neuzticēt savus pases datus nepazīstamām personām.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki saņēmuši 1951.gadā dzimušas Tīnūžu pagasta iedzīvotājas iesniegumu, kura informē, ka 27.jūnijā pulksten 12.30 pagaidām nenoskaidrota persona, izmantojot viņas uzticēšanos un pases datus, kādā veikalā Rīgā izkrāpa piecus mobilos telefonus.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne stāsta, ka pie cietušās pienākuši sieviete un vīrietis, abi labi ģērbti. Skaidrojuši, ka ir izveidojuši firmu un viņiem nepieciešami darbinieki. Tā esot tikai formalitāte, reāli jāstrādā nebūs, bet par atļauju izmantot pases datus potenciālais strādnieks ik mēnesi savā kontā saņems 20 latu. Sieviete šim piedāvājumam piekritusi un parakstījusi it kā darba līgumu, kuru pirms tam nepārlasījusi. Finālā uz viņas vārda iegādāti vairāki mobilie tālruņi. «Kā mēdz teikt, bez maksas ir tikai siers peļu slazdā. Cilvēkam, piekrītot šādam piedāvājumam, kurš pēc būtības ir pretlikumīgs, jārēķinās, ka viņš var kļūt par krāpšanas upuri un cerētās peļņas vietā var iedzīvoties desmit reižu lielākos zaudējumos. Jau ierasts, ka krāpnieki šādā veidā izmanto to personu datus, kas aizraujas ar alkoholisko dzērienu lietošanu un kuri par pāris latiem gatavi uzticēt savus datus jebkuram. Taču pēdējā laikā aizvien biežāki ir gadījumi, kad šādā veidā «iekrīt» arī cienījami, taču juridiski neizglītoti pensijas vecuma cilvēki. Ieteikums ir tikai viens – nekad un nevienu līgumu nedrīkst parakstīt, to neizlasot, kā arī nekādā gadījumā nedrīkst uzticēt svešām personām savus pases datus,» saka I.Meikšāne.

Lietas materiāli tālākai izskatīšanai nosūtīti Rīgas policijas darbiniekiem.

Dzintra Dzene