Nevarēju rast mieru…

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» 21.septembra numurā publicēto A.Pumpura Lielvārdes muzeja speciālistes Līgas Jaujenieces rakstu «Lielvārdes muzejam jau 40» man gribas papildināt ar dažiem teikumiem.

Arī man bija lemts būt klāt šī muzeja atklāšanā un spilgti iespiedušies atmiņā dramaturga, nu jau nelaiķa Gunāra Priedes vārdi: «Nu beidzot tas ir tapis – divu neatlaidīgu sieviešu darba rezultātā!» Kāds cits svētku viesis citēja tā laika kultūras ministru, kurš bija teicis: «Tās Pumpura atraitnes mani neliek mierā…» Šīs divas uzņēmīgās sievietes ir lielvārdietes Anastasija Neretniece un Dzidra Bļodone. Ilgi un neatlaidīgi viņas klauvēja pie dažādu iestāžu un kabinetu durvīm, līdz ar lielām grūtībām padomju laikā (!) izcīnīja A.Pumpura muzeju. Tāpēc esmu ļoti pārsteigta, ka šajā rakstā A.Neretniece un Dz.Bļodone nav pieminētas ne ar vienu vārdu.

Ticu, ka daļa pašreizējo muzeja darbinieku pirms 40 gadiem bija mazi, neapzinīgi bērneļi, bet otra daļa vēl nebija piedzimuši, kā raksta autore. Tomēr man ir tik skumji ap sirdi, ka nevarēju rast mieru, neuzrakstījusi šo vēstulīti.