No 15.janvāra braukšanas maksa sabiedriskajā transportā kļuvusi dārgāka

[ A+ ] /[ A- ]

No 15.janvāra braukšanas maksa sabiedriskajā transportā kļuvusi dārgāka

Dzintra Dzene

Vairāki Ogres novada iedzīvotāji vērsušies redakcijā ar jautājumu par braukšanas maksas sabiedriskajā transportā pieaugumu.

Autotransporta direkcijas darbinieki informē, ka no 2020.gada 15.janvāra par braukšanu sabiedriskajā transportā ir jāmaksā vairāk. Gan starppilsētu, gan vietējās nozīmes maršrutos, tostarp arī Ogres pilsētas autobusos, maksa par braucienu pieaugusi par 10 centiem.

Attiecīgi pilna braukšanas maksa Ogres pilsētas sabiedriskajā transportā līdzšinējo 60 centu vietā tagad ir 70 centi.

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs norāda, ka saskaņā ar Ogres novada domes 2018.gada 20.decembrī apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem Nr. 28/2018 «Grozījumi Ogres novada pašvaldības 2017.gada 21.decembra saistošajos noteikumos Nr. 21/2017 «Par braukšanas maksas atvieglojumiem»», kopš 2019.gada 1.janvāra noteikts braukšanas maksas atvieglojumu apmērs noteiktām iedzīvotāju grupām, nodrošinot braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanu reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos ar Ogres novada iedzīvotāja karti un Ogres novada skolēna karti.

Šobrīd saskaņā ar minētajiem saistošajiem noteikumiem pensionāri, tāpat kā iepriekš, ir tiesīgi saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 20 centu apmērā vienam braucienam reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijā; pensionāri pēc 75 gadu sasniegšanas – 40 centu apmērā vienam braucienam reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijā.

Skolēni un pensionāri, kuri saskaņā ar Ogres novada domes saistošajiem noteikumiem «Par braukšanas maksas atvieglojumiem», ir tiesīgi saņemt braukšanas maksas atvieglojumus, tos var saņemt, tikai izmantojot Ogres novada iedzīvotāja vai Ogres novada skolēna karti, autorizējot to pie elektroniskā datu nolasītāja jeb POS termināļa autobusā.

Autotransporta direkcijas darbinieki norāda, ka no 15.janvāra A un B robežas zonā par 10 centiem palielinājusies arī vilciena biļetes cena, bet, braucot tālākos posmos, tā pieaugusi par 20 centiem.

Autotransporta direkcijas darbinieki skaidro, ka braucieniem vilcienos tiks palielināts atlaižu klāsts, tajā skaitā kļūs lētākas internetā iegādātās biļetes. Elektroniski pārdotajām viena brauciena biļetēm, kas maksā vismaz 2,10 eiro, tiks piemērota atlaide 10 procentu apmērā. Savukārt e –biļetēm, kas maksā mazāk par 2,10 eiro, atlaide saglabāsies piecu procentu apmērā.

Pasažieriem arī turpmāk būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, maksājot par braucienu lētāk – braucienam autobusos tā nodrošina atlaidi 10, 15 un 20 procentu apmērā, bet vilcienā atlaidi var saņemt līdz pat 46 procentu apmērā. Iedzīvotāji, kuri abonementa biļeti būs iegādājušies pirms 15.janvāra, varēs to izmantot līdz derīguma termiņa beigām.

Braukšanas maksas pieaugumu Autotransporta direkcija pamato ar to, ka pēdējo gadu laikā palielinājušās izmaksas, kas saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu, tajā skaitā pieaudzis atalgojums autobusu vadītājiem, palielinājušās transportlīdzekļu uzturēšanas un apkopes izmaksas, kā arī izmaksas par degvielu. Plānots, ka pārvadātāju izdevumi par degvielu šogad pieaugs vēl vairāk sakarā ar akcīzes nodokļa paaugstināšanu no šā gada 1.janvāra.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!
Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!
www.ovv.lv