No Ķeguma HES līdz Jumpravai – reids par drošību uz ūdens

[ A+ ] /[ A- ]

No Ķeguma HES līdz Jumpravai – reids par drošību uz ūdens

Dzintra Dzene

Daugavas upes akvatorijā no Ķeguma HES līdz Jumpravai notika Ogres novada pašvaldības policijas (ONPP) darbinieku organizēts reids par kārtību un drošību uz ūdens.

Reids daudziem bija negaidīts pārsteigums – kādam patīkams, citam ne tik ļoti. Kā atzīst Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki, praktiski visi reida laikā sastaptie makšķernieki un atpūtnieki neslēpa  izbrīnu par šo reidu, to lielākoties vērtējot atzinīgi. Proti, – beidzot arī Ķegumā un Lielvārdē rūpējas par kārtību un drošību uz ūdens! Tomēr šajā medus podā bija arī sava karote darvas – atklājās, ka  daudzi vēl joprojām uzskata, – ūdens var piedot paviršības… Reida laikā uzsākti četri administratīvie procesi, sešos gadījumos izteikti mutiski brīdinājumi, kā arī veikta virkne preventīvu pārrunu par drošību uz ūdens. ONPP darbinieki reidā sastapa arī personas, kuras vadīja peldlīdzekļus, lai gan atbilstošā kārtībā CSDD nav iegūta  atpūtas kuģa vadītāja apliecība. Viņuprāt, ūdenī satiksme nenotiek un ūdens paredzēts vien atpūtai. Tāpat daudzi nebija padomājuši par savu drošību, pārvietojoties ar peldlīdzekli bez glābšanas vestēm. Toties likumsargi bija pārsteigti par makšķernieku apzinīgumu un atsaucību. Reida laikā pārbaudīta arī makšķerēšanas noteikumu ievērošana, makšķernieku licences un loma atbilstība un pilnībā visiem, apmēram 20 makšķerniekiem, bija derīgas makšķerēšanas licences, kā arī aprīkojums – atbilstoši spēkā esošajiem noteikumiem! Tā, piemēram, kāds kungs gados ONPP darbinieku klātbūtnē no ūdens izvilka samu. Konstatējis, ka ūsainis nav sasniedzis 60 centimetrus, makšķernieks bez rūgtuma palaida lomu atpakaļ ūdenī.

Reidu ONPP darbinieki noslēdza ar nelielu glābšanas operāciju, palīdzot nonākt līdz krastam ūdens motociklam un tā vadītājam, kuram Daugavas vidū, divus kilometrus no ūdenī iekāpšanas vietas, pārstāja darboties motors.

ONPP darbinieki vēlas pateikties visiem uz ūdens sastaptajiem par atsaucību, sapratni un arī sniegto noderīgo informāciju par iespējamiem pārkāpējiem un maluzvejnieku aktivitātēm!

Un likumsargi vēlreiz atgādina – pašvaldības policijas darbs ir nevis sodīšana, bet lielākoties preventīvi pasākumi,  lai mums visiem būtu garantēta drošība un sakārtota vide, kā arī atpūta pie un uz ūdeņiem!

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!