No nākamā mēneša jauni nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai

[ A+ ] /[ A- ]

No 1.aprīļa mainās nosacījumi tiesību iegūšanai uz bezdarbnieka pabalstu, informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

No 2017.gada 1.aprīļa mainīsies nosacījumi, lai iegūtu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu. Personām, kuras bezdarbnieka statusu iegūs, sākot no 2017.gada 1.aprīļa, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu būs, ja par viņām sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas vai bija jāveic 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas. Personām, kurām bezdarbnieka statusu Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) būs piešķīrusi līdz 31.martam, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu tiks noteiktas tāpat kā iepriekš. Tātad tiesības uz pabalstu būs, ja iemaksas bezdarba apdrošināšanai veiktas vai bija jāveic 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā. Pārējie nosacījumi bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai nemainās. Tāpat kā līdz šim, personai ir jābūt bezdarbnieka statusā, ko piešķir Nodarbinātības valsts aģentūra, un kopējam apdrošināšanas stāžam jābūt vismaz vienam gadam.

VSAA adresētu iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai var iesniegt arī NVA, tiklīdz iegūts bezdarbnieka statuss, vai izmantojot e-pakalpojumu «E-iesniegums VSAA pakalpojumiem» un izvēloties iesniegumu «Bezdarbnieka pabalsta piešķiršana vai pārrēķināšana».

2016.gadā VSAA vidēji mēnesī piešķīra bezdarbnieka pabalstus 5,5 tūkstošiem personu.

Agate Gavare