No piena līdz karam…

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» 21.oktobra numurā bija lasāms raksts par indiešu spriedzes filmas kadru uzņemšanu Taurupes un Mazozolu pagasta teritorijā.

Daudzi cilvēki, rīta stundā, ieraudzīdami Taurupes centrā militāru tehniku, džipus un nopietnus vīrus atšķirīgās ādas krāsās, bija, maigi sakot, neziņā – kas šeit notiek? Īsto patiesību lielākā daļa vietējo ļaužu uzzināja tikai no «OVV».

Taurupes pasta nodaļas vadītāja Daina Kārkliņa uz sava ikdienā mērojamā ceļa ieraudzījusi stāvam smago mašīnu, kuras aizmugurē vīdēja pamatīgas piena kannas, pāris rindās sakrautas pa trīs cita uz citas. Ko lai padomā, varbūt pagastā ievākušies gruntīgi zemnieki?

Kamēr bariņš taurupiešu ziņkārīgi vēroja neparastos ciemiņus un staigāja visapkārt, divas vietējās iedzīvotājas nolēmušas izmantot iespēju, droši piegājušas pie kāda melnīgsnēja kunga un žestu valodā laipni lūgušas, lai uzcienā ar cigareti. Melnis izrādījis, ka nesaprot, bijis nesmēķētājs vai vienkārši skopulis. Saprast starptautisko valodu gan varēja.

Juris Vanags ar mazmeitiņu gājis uz veikalu. Manīdami svešinieku dīvaino saietu pie autobusa pieturas, abi kļuvuši uzmanīgi. Vectēvs nodomājis, kas par māžošanos, bet meitēns bijis tuvu asarām. Bail taču – sveši, tumši cilvēki runā nesaprotamā valodā.

10 gadus vecais Lauris, redzēdams vienā no mašīnām smilšu maisus, atcerējās latviešu filmu «Rīgas sargi» un lietišķi konstatēja – sācies karš…

Kādas zemnieku saimniecības ābeļdārzā notika spraigas epizodes uzņemšana. Skats bija efektīgs. Saimnieks nācis lūkot, kas par traci privātā īpašumā – bruņoti vīri skrien, slēpjas, šaudās, krīt un ceļas. Kad saimnieks tuvojies, viņam uzsaukuši – ko tu te meklē…

Protams, lielākais vairums taurupiešu bija pārliecināti, ka sestdienas eksotiskajā saietā pulcējušies džipu sacensību dalībnieki.