Noslēgusies labdarības akcija «Labais vairo labo»

[ A+ ] /[ A- ]

Noslēgusies labdarības akcija «Labais vairo labo»

Dzintra Dzene

Īsi pirms Ziemassvētkiem, ar sirsnīgu pasākumu viesojoties Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā un pansionātā «Ogre», noslēdzās Meņģeles pagasta iedzīvotāju rīkotā labdarības akcija «Labais vairo labo».

«OVV» jau rakstīja, ka uzņēmīgas meņģelietes – Līga Šmite un Daiga Eklone, kura ir arī viena no Meņģeles pagastā reģistrētās biedrības «LABizjūta» dibinātājām, nolēma īstenot labdarības akciju «Labais vairo labo», lai Ziemassvētku laikā dāvātu prieku citiem.

D.Eklone stāsta, ka Līga ir čakla rokdarbniece un viņas vēlme bija dāvāt savu mīlestību Ogres slimnīcas dzemdību nodaļas jaundzimušajiem, ieadot to mīkstos, krāsainos un ļoti siltos 55 pāros čībiņu. Savukārt pansionāta «Ogre» iemītniekiem sarūpēti siltu zeķu pāri, adītas čības un šalles.

Labdarības akciju «Labais vairo labo» tās organizatores sadarbībā ar biedrību «LABizjūta» Meņģelē izsludināja 2.novembrī, aicinot iesaistīties ikvienu, kurš vēlas sagādāt citiem prieku, un akcija guva necerēti plašu vērienu un atsaucību.

Ziedojumu vākšanas organizatores stāsta, ka atsaucība bija patiesi liela – akcijā iesaistījās ne tikai Meņģeles, bet arī citu Ogres novada pagastu – Taurupes, Madlienas – un Ogres pilsētas iedzīvotāji. Atbalstītāji bija arī no Vecbebriem, Rīgas un pat Vācijas.

«Ziedotās dāvaniņas pieņēmām un saiņojām vairāk nekā mēnesi. Ļaužu sirds siltumam nav robežu, dāvaniņās bija gan pašdarinātas zeķītes, čībiņas, šallītes, dvielīši, pledi, čības, cimdi, higiēnas preces, krūzītes, kafijas, tējas, zefīri, cepumi, piparkūkas, konfektes, medus un apsveikumu kartiņas. 22.decembrī dāvaniņas nogādājām adresātiem Ogrē.

Cerams, ka turpmāk šī akcija kļūs par Meņģeles iedzīvotāju tradīciju un to organizēsim katru gadu, lai iepriecinātu kādu, kuram tobrīd tas visvairāk vajadzīgs.

Vēlējāmies sarūpētās dāvaniņas pasniegt īpašā veidā, tāpēc mūsu bērni Renārs Rainers Biezbārdis un Adriāna Roze Eklone Ogres pansionāta iemītniekiem sagatavoja nelielu koncertprogrammu. Renārs vadīja pasākumu, skaitīja dzejoļus, spēlēja akordeonu, un Adriāna dziedāja dziesmiņas. Uzstājāmies katrā pansionāta stāvā, seniori bija pulcējušies kā uz īstu koncertu, skaitot dzejolīšus, saņēma individuālas dāvaniņas. Mums bija liels gandarījums, pasniedzot dāvaniņas un redzot cilvēkos patiesu prieku,»stāsta D.Eklone un L.Šmite, sakot paldies visiem ziedotājiem un atbalstītājiem – Meņģeles pagasta pārvaldes un Taurupes veikala «Rūķīši» darbiniekiem par sarūpētām dāvaniņām, Meņģeles skolas skolēniem par pašdarinātām kartiņām, «Circle K» Ogre DUS kolektīvam par sarūpētām dāvaniņām un svētku egli ar īpašu pavadtekstu: «DUS Ogre kolektīvs izvēlējās piedalīties labdarības akcijā «Labais vairo labo», lai varētu dāvāt sirds siltumu mūsu pašu novadniekiem Ogres veco ļaužu pansionātā. Čakli darbojāmies, lai sagatavotu jaukas dāvaniņas un novēlētu vislabākos vēlējumus. Ceram un ticam, ka iepriecināsim daudzas vientuļas sirdis. Šajā svētku gaidīšanas laikā tik ļoti gribētos iepriecināt visus, visus. Prieks, ka varam sagādāt svētku sajūtu kādam, kuram ir nedaudz vientuļāk nekā citiem.»

D.Eklone un L.Šmite lielu paldies saka arī meņģeliešiem Uldim un Vijai Vanagiem par ziedotām medus burciņām un ikvienam ziedotājam, kurš bija sarūpējis individuālo dāvaniņu.

«Lielu paldies sakām mūsu ģimenēm un stiprajiem pleciem – Andrim Eklonam un Ainaram Biezbārdim par atbalstu šī pasākuma organizēšanā. Sirsnīgi pateicamies Ogres pansionāta vadītājai Ivetai Bleidelei un darbiniekiem par labsirdīgo uzņemšanu un pašaizliedzīgo darbu pansionātā.

Laime ir tad, kad apkārt ir miers un tuvi, mīļi cilvēki. Laime ir tad, kad cilvēki viens otram vēl labu. Laime ir katrā sniega pārslā ziemā aiz loga, katrā ziedā un rasas lāsē. Laime ir viss, kas tev ir,» saka D.Eklone un L.Šmite.

Savukārt SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs saka lielu paldies visiem, kuri pirmssvētku laikā atcerējās un sagādāja pārsteigumu 84 pansionāta iemītniekiem, atzīstot, ka šogad ziedotāju aktivitāte bijusi tik liela kā nekad. «Šis ir pirmais gads, kad sastopamies ar tik milzīgu labestību un vēlmi palīdzēt cilvēkiem, kuriem dzīvē šobrīd klājas grūtāk un kuru mājas ir Ogres pansionātā. No sirds pateicos ikvienam ziedotājam – privātpersonām, biedrībām, mācību iestādēm un uzņēmumiem – pirms Ziemassvētkiem ik dienu pansionāta iemītniekus apciemoja pat vairāki ziedotāji, iepriecinot seniorus ar laba vēlējumiem, dažādiem kārumiem un ikdienā noderīgam lietām. Tā, piemēram, Ogres uzņēmēju biedrība pansionātam uzdāvināja pat ledusskapi! Savukārt 27.decembrī senioriem, kuri var pārvietoties, bija iespēja pa ēkas logiem noskatīties speciāli viņiem sarūpētu koncertu. Šogad cilvēku, kuri vēlas darīt labu, ir neparasti daudz. Mūsu klienti to novērtē, un viņu sirsniņas kļūst priecīgākas. Vēlreiz paldies visiem ziedotājiem!» saka D.Širovs.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!