Noslēgusies tenisa vasaras sezona

[ A+ ] /[ A- ]

Vasaras otrajā pusē Ogrē norisinājās interesantas sacensības tenisā «TIE BREAK-KING» un «TIE BREAK-QUEEN»!

Visas turnīra spēles bija paredzēts aizvadīt Ogres stadiona tenisa kortos, bet kā rezerves variants lietus gadījumam bija paredzētas sporta zāles. Un lietus bieži vien traucēja sarīkot spēles uz āra laukumiem… Sacensību formāts bija tāds, lai pēc iespējas lielāks tenisa spēles cienītāju loks varētu piedalīties turnīrā, kas notika katrā grupā trijās kārtās.

Lielākie tenisa spēles piekritēji ir Ogrē, Lielvārdē un Ikšķilē. Treneri strādā ar dažādas sagatavotības spēlētājiem. Atsaucību varēja vēlēties lielāku. Daži spēlētāji vienkārši baidījās piedalīties sacensībās, jo viņi tikko sākuši spēlēt tenisu – negribējās zaudēt.

Spēlētāji tika iedalīti četrās grupās, bet praktiski sanāca sarīkot tenisa turnīru trijās grupās: 1. grupa – iesācējas – amatieres (dāmas); 2. grupa – iesācēji – amatieri (kungi); 3. grupa – amatieri (kungi).

Lūk, rezultāti. Pirmajā grupā tika izspēlētas visas trīs kārtas, piedalījās trīs tenisistes. Kopvērtējumā: 1. Vineta Cauce (Ikšķile); 2. Vita Zariņa (Ogre); 3. Aiga Gulbe (Ikšķile). Dāmas saņēma balvas par katru no posmiem, kā arī galvenās balvas par izcīnītajām vietām.

Kungi sacentās divās grupās, iesācēji – amatieri un amatieri (tie, kas spēlē jau ilgāk kā divus gadus). Iesācēju grupā trijās kārtās piedalījās 15 tenisisti. Visās trijās kārtās piedalījās Edijs Eisaks (Ogre), kurš arī ieguva galveno balvu, otrajā vietā – Pēteris Ozoliņš (Ogre), trešajā vietā – Ignats Ladutjko (Lielvārde). Vislielākā atsaucība bija no Lielvārdes tenisistiem, kuri ņēma līdzdalību arī Ogres novada sporta svētkos.

Vislielākā konkurence bija amatieru grupā, kas savā meistarībā atrodas klasi augstāk par pārējiem. Kopumā visās trijās kārtās piedalījās 24 spēlētāji, kas katrā no kārtām ieguva noteiktu punktu skaitu par izcīnītajām vietām.

Kopvērtējums amatieru grupā – kungiem: 1. Jurģis Pastors (Ogre); 2. Ainārs Zariņš (Ogre); 3. Māris Kurilovičs (Ogre). Visi saņēma piemiņas balvas.

Noslēdzies vēl viens tenisa turnīrs, kas parādīja tenisa spēles attīstību Ogrē, kā arī Ikšķilē un Ogrē. Daudzi vēlētos nodarboties ar tenisu, tikai nav piemērotu apstākļu. Lai varētu runāt par nopietnu darbu un tenisa kā sporta veida attīstību, jāattīsta materiālā bāze – nepieciešami četri āra laukumi vasaras sezonai, bet trim laukumiem jābūt apjumtiem – ziemas sezonai.

Ogrē ir tenisa speciālisti, treneri, kā arī zināmas tenisa tradīcijas! Mums Latvijā ir uz ko tiekties, kaut vai pasaules klases meistars Ernests Gulbis – pierādījums tam, ka labi jaunie tenisisti mums ir. Varu minēt ogrēnieti Dāvi Vītolu, kurš sekmīgi startēja dažāda līmeņa sacensībās. Tagad ir jaunā tenisa cerība Gundega Pastore. Vasaras sezona ir noslēgusies, bet spēlēsim arī ziemā – sporta zālēs.

Tenisa klubs «Ogre» piedalījās arī Tenisa savienības rīkotajā Latvijas klubu čempionātā, kas risinājās vairākās grupās. Ogres komanda spēlēja augstākajā līgā senioriem (35 gadi un vairāk) un izcīnīja 5.vietu, kas ir labs sasniegums, bet galvenais – mūsu tenisisti varēja pārbaudīt savu meistarību, sacenšoties ar citām komandām.