Notikusi NBS virskapelāna maiņas ceremonija

[ A+ ] /[ A- ]

Notikusi NBS virskapelāna maiņas ceremonija

12.jūlijā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotajā štābā svinīgā ceremonijā NBS virskapelāna amatā stājās kapteine Estere Tumoviča, kura nomainīja līdzšinējo virskapelānu – ogrēneti Elmāru Pļaviņu. Svinīgo Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna maiņas ceremoniju apmeklēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un citi aicinātie viesi, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

E.Pļaviņš Nacionālo bruņoto spēku virskapelāna amata pienākumus pildīja kopš 2006.gada un dienestu turpinās NBS vadības tiešā atbalsta grupas vecākā eksperta starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos amatā. Kapteine E.Tumoviča dienestu bruņotajos spēkos sākusi 2018.gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Virsnieka speciālista pamatkursā. Dienestu turpinājusi kapelānes amatā Militārajā policijā.

Kapelāna kā štāba virsnieka speciālista funkcijas ir sniegt atbalstu un būt padomdevējam reliģiskajos un morāles jautājumos komandierim, kuram viņš ir administratīvi pakļauts, un personālsastāvam. Kapelāns ir atbildīgs par reliģisko norišu plānošanu un īstenošanu, kā arī kalpošanas aktivitātēm. Neatkarīgi no konfesionālās piederības kapelāns ir iecelts kalpošanai bruņotajos spēkos, lai sniegtu garīgo aprūpi, nešķirojot nevienu pēc ticības pārliecības. Kapelānu darbību (kapelānu dienestu) bruņotajos spēkos vada Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns, kurš administratīvi ir tieši pakļauts Nacionālo bruņoto spēku komandierim.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!