Novada kultūras ļaudis lielo svētku gaidās

[ A+ ] /[ A- ]

Straujiem soļiem tuvojas XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, un visā Latvijā jūtams zināms satraukums. Kolektīvi veic pēdējos mēģinājumus, cenšoties pieslīpēt visas nianses pirms lielās uzstāšanās. Arī Ogres novadā kultūras dzīve kūsā.

Kā stāsta Ogres novada Kultūras centra metodiķe, vienlaikus arī Dziesmu un Deju svētku koordinatore Elīna Klāsone, darbi līdz galam vēl nav beigušies: «Kolektīvi pulcējas un dodas uz mēģinājumiem Rīgā. Dejotājiem tie galvenokārt saistīti ar deju rakstiem, kuri būs jāizpilda, piemēram, uz Mežaparka Lielās estrādes, tāpēc jāizmēģina zīmējumi. Uz lielajiem deju mēģinājumiem Mežaparkā dodas tikai atsevišķi kolektīvi, kuri ir izraudzīti no mūsu novada uzstāšanās programmai. Tie ir trīs senioru deju kolektīvi («Ogrēnietis», «Dižupe», «Ķegums»), kā arī divi vidējās paaudzes deju kolektīvi («Vēji» un «Raksti»). Ogres novadu pārstāvēs arī viens A grupas tautas deju kolektīvs «Pūpolītis». Visās deju programmās, tostarp deju lieluzvedumos «Balts» un «Mūžīgais dzinējs», piedalās Ogres novada Kultūras centra deju kolektīvs «Raksti» un Lielvārdes Kultūras nama deju kolektīvi «Vēji» un «Pūpolītis». Tāpat nesen Ogres novada Kultūras centrā notika pēdējie kopmēģinājumi ar visiem vietējiem koriem, lai šajās sanākšanās izdziedātu un izmēģinātu dziesmas.

Novadam kupls dalībnieku pulks

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos no Ogres novada piedalīsies 73 kolektīvi, bet dalībnieku kopējais skaits būs nedaudz virs 1700. Viņi pārstāv dažādas kultūras nozares, jo šis skaitlis apkopo visus – pūtējus, vokālos ansambļus, folkloras kopas, koristus, dejotājus un koklētāju ansambļus. Elīna Klāsone teic, ka dalībnieki svētku tuvošanos gaida ar pozitīvu noskaņu, kuru nedaudz caurstrāvo neskaidrība par to, kā visu izdosies realizēt dzīvē: «Es domāju, ka kopējo noskaņu varētu raksturot kā neziņu, kas mijas ar patīkamu satraukumu. Jo gan pašiem organizatoriem, gan arī svētku dalībniekiem vēl ir daudz nezināmā. Piemēram, mēs patiešām nenojaušam, kā izdosies realizēt visus pārvietošanās plānus uz vietas, Rīgā, un kā tieši mums tur klāsies. Nav arī skaidrības par gaidāmajām lielajām slodzēm, kas būs jāiztur gan deju kolektīviem, gan koristiem. Es domāju, papildus tam virmo arī tādas patīkamas gaidas, izmēģinot šos koncertus un pasākumus. Tas kopā veido visnotaļ plašu noskaņu gammu.»

Putēju orķestru skates gaisotnē

Nesen Ogrē norisinājās pūtēju orķestru fināla skate. Elīna Klāsone atzīst: «Tā bija šīs sezonas pēdējā skate. Šajā pūtēju orķestra fināla skatē startēja arī divi Ogres novada pārstāvji, kas ir ļoti liels gods, turklāt to rezultāti bija ievērības cienīgi. Pūtēju orķestris «Horizonts» savā grupā izcīnīja otro vietu, savukārt Ogres Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris «Melodija» ieguva trešo. Tas arī ir ļoti nozīmīgs sasniegums, jo «Melodija» bija vienīgais pūtēju orķestris, kas pārstāv mūzikas skolu. Pārējie, kuri startēja viņu grupā, bija mūzikas vidusskolas kolektīvi.»