«Novadpētniecības vākšanas talka»: Ciemupes skola

[ A+ ] /[ A- ]

«Novadpētniecības vākšanas talka»: Ciemupes skola

Liene Kainaize, Ciemupes bibliotēkas vadītāja

Šogad maija trešajā sestdienā nav iespējams risināties Muzeju naktij, kur tradicionāli piedalās Ciemupes Tautas nams un ver savas durvis un aicina apskatīt Novadpētniecības istabu, apmeklēt Ciemupes bibliotēku un piedalīties aktivitātēs.

Toties Ciemupes Tautas nama vadītāja Daiga Sosnare aicina piedalīties «Novadpētniecības vākšanas talkā», kas veltīta Ciemupes skolai (1866-1968), sauktai arī Ķēķu skola, Ikšķiles – Ķēķu skola, Ogresgala pamatskola.

Sabiedriskajai dzīvei pierimstot, iespējams, radās laiks senu albumu pāršķirstīšanai vai bēniņu kārtošanai. Ja albumos atrodat kādu fotogrāfiju, kas atbilst tēmai «Ciemupes skola», ar prieku to paglabāsim vai ieskenēsim. Varbūt saglabājušies kādi plakāti, skolas liecības, skolas forma u.c. priekšmeti. Būsim priecīgi, ja dalīsities ar atmiņu stāstiem par mācīšanos vai strādāšanu skolā, varbūt ar kādu dzirdētu vēsturisku notikumu vai leģendu, vai gluži ikdienišķu notikumu. Iespējams, gūsim atbildi uz jautājumu, kas notika ar gleznu, ko mākslinieks Jānis Kuga dāvināja skolai.

Novadpētniecības materiālus var nodot Ciemupes bibliotēkā tās darba laikā vai arī sūtīt uz e-pastu: ciemupe.biblioteka@ocb.lv, tel. 6 50 68710. Fotogrāfijas un skolas liecības tiks nokopētas un atdotas īpašniekiem.

Materiālu iesūtīšanas termiņš neierobežots.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!