OCB apskatāma krustdūrienu izšuvumu izstāde

[ A+ ] /[ A- ]

OCB apskatāma krustdūrienu izšuvumu izstāde

Marta Poga

Kopš 3.janvāra Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) ātrijā apskatāma pārsteidzoša un apbrīnas vērta krustdūrienu izšuvumu izstāde «Vai tā ir glezna?».

Izstādes darbus veidojušas novadnieces, Ķeipenes rokdarbnieces: Ivita Pumpure, Jūlija Sergejeva, Katrīna Antonova, Ināra Auziņa, Māra Igaune un Aiga Motovilova, kurām izšūšana ir hobijs un atslodze no ikdienas. Katras gleznas radīšanai nepieciešama milzīga pacietība, tās tiek izšūtas uz pilnīgi balta auduma, pašām veidojot skices un rūpīgi skaitot rūtiņas. Kā stāsta māksliniece Ivita Pumpure, lielāko gleznu viņa izšuvusi nepilnus trīs gadus, izmantojot 90 toņu mulinē diegus. Vidēji gleznas radīšana prasa gadu rūpīga darba un sava brīvā laika.

Vairāk nekā trīsdesmit gleznās attēlotas dažādas grafikas, ziedi, putni, dzīvnieki, bērni un ģimene. Atsevišķas gleznas veltītas mājas tēmai, tajās apskatāmas dažādas krustdūrienu tehnikas.

Katrā darbā ieliktas labas domas, sirds siltums un ietverts stāsts. OCB darbinieki aicina apmeklētājus gleznās ieraudzīt savu stāstu! Izstādi var aplūkot bibliotēkas darba laikā līdz 31.janvārim.

Jāpiebilst, ka OCB strādā zaļajā režīmā un lasītājiem atvērta darba dienās no pulksten 11 līdz pulksten 19.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!