OCB Bibliobusam – 25!

[ A+ ] /[ A- ]

OCB Bibliobusam – 25!

Marta Poga

Jau 25 gadu garumā  Ogres, Lielvārdes un Ķeguma apkārtnes iedzīvotāju ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) bibliobuss, Tā atbraukšana kaut reizi mēnesī iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ paši nevar nokļūt bibliotēkā,  ir kā mazi svētki.Tikšanās ar vienmēr laipno bibliotekāri, šoferi Dzintaru un busiņā sastaptiem kaimiņiem tik ļoti iekrāso ikdienu un priecē sirdi!

Šā gada rudenī OCB svin bibliobusa pakalpojuma divdesmit piekto gadadienu, kad 1996. gada 12. novembrī pirmais, Norvēģijā ražotais, grāmatu autobuss devās pie lasītājiem Ogres novadā. Pakalpojuma ieviešana bija mērķtiecīgs un tālredzīgs tā laika OCB vadības darbs. Pirms 25 gadiem rūpīgi izstrādātais bibliotēkas direktores Ligitas Zadvinskas projekta pieteikums sniedza iespēju ieviest pirmo mobilās bibliotēkas pakalpojumu Latvijā, kas darbojas līdz pat šim brīdim.

 Atzīmējot OCB mobilās filiālbibliotēkas pakalpojuma divdesmit piekto gadadienu, OCB darbinieki aicina novada iedzīvotājus un viesus piedalīties divās radošās un izzinošās aktivitātēs, rudenīgo pastaigu laikā, piedāvājot iekļaujiet savā maršrutā arī bibliobusu un aizpildīt tam veltīto viktorīnu, savukārt bērniem ir iespēju radīt grāmatu autobusa svētku noformējumu. Sīkāku informāciju par abām aktivitātēm var atrast OCB sociālajos tīklos un mājaslapā www.ocb.lv.

Bibliobuss ir mobilā bibliotēka, ar kuras palīdzību iespējams nodrošināt bibliotēkas pakalpojumus pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai. OCB s mobilā filiālbibliotēka jeb bibliobuss apkalpo Ogres, Lielvārdes un Ķeguma iedzīvotājus četros maršrutos un Ogres pilsētas iedzīvotājus divos maršrutos, pavisam 34 pieturvietās. Kopā mēnesī tiek nobraukti ap 700 kilometriem. Bibliobusa fondā ir 3175 izdevumi. Grāmatas un citus izdevumus ir iespējams arī pasūtīt no OCB vai kādas citas novada bibliotēkas.

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!