Ogrē aktīvi uzsākti ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi

[ A+ ] /[ A- ]

Šajā nedēļā Brīvības ielā tiek izbūvēts 18 metrus garš kanalizācijas vads.

Ogrē ir atsākušies ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi. Pirmdien, 21. martā, notiekošajā iknedēļās ES Kohēzijas fonda finansētā ūdensvadu un kanalizācijas attīstības projekta progresa sanāksmē firmas «BMGS» pārstāvji informēja, ka visaktīvāk šobrīd notiek darbi Brīvības ielā.

Šajā nedēļā Brīvības ielā tiek izbūvēts 18 metrus garš kanalizācijas vads ar 11 pieslēgumiem. Arī pārējā «Kartonfabrikas» rajonā atsākušies darbi – Kranciema ielā notiek māju pieslēgumu pārslēgšana, Pļaviņu ielā tiek izbūvēti četri pieslēgumi pie kanalizācijas un divi pieslēgumi pie ūdensvada, Ogres ielā tiek izbūvēta 14 metru gara kanalizācijas līnija. Lībieškalna ielā notiek sagatavošanas darbi caurduršanai.

Loka ielas rajonā turpina strādāt piecas brigādes, bet gatavojas piesaistīt papildspēkus. Darbi šajā rajonā jāpabeidz līdz 1. jūnijam.

Pēdējā laikā medijos izskanējušas daudzas iedzīvotāju sūdzības par šī projekta darbiem un kritisko stāvokli ielās. Daudzkārt tās arī ir pamatotas, tomēr gribētos vērst uzmanību, ka nav iespējams šos rekonstrukcijas darbus veikt savādāk, kā rokot ielas.

Diemžēl ES Kohēzijas fonds finansē tikai ielas atjaunošanas darbus tranšejas platumā un ne vairāk, tāpēc ne vienmēr var pārmest būvniekiem par ielu slikto stāvokli. Dažviet asfalts ir tikai dažus centimetrus biezs, kur tam pieskaras, tas sabirst. Lai sakārtotu ielas, ir nepieciešami lieli finansu līdzekļi, kuri netiek piešķirti no Kohēzijas fonda.

Jebkurā pilsētā šāda veida darbi sagādā neērtības iedzīvotājiem, jo sevišķi autobraucējiem, bet vajadzētu tomēr saprast, ka turpmāk papildus 2721 cilvēks saņems ES un Latvijas standartiem atbilstošas kvalitātes dzeramo ūdeni ar nepieciešamo spiedienu, kā arī kanalizācijas tīklu paplašināšana dos iespēju pieslēgties pie centrālās kanalizācijas 2592 cilvēkiem.

Gundegas Deģes foto