Ogrē atdzimst bērnu un jauniešu hokejs

[ A+ ] /[ A- ]

Trīspusējā līguma parakstīšanas brīdī – Ogres novada domes jurists Aleksejs Gapejevs (no kreisās), «Dinamo bērni» valdes priekšsēdētājs Raitis Bikše, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, biedrības «Hokeja klubs «Ogre Juniors»» valdes priekšsēdētājs Kaspars Bergmanis, deputāts, Tautsaimniecības komitejas vadītājs un uzņēmējs Andrejs Ceplītis.

31.maijs Ogres novada vēsturē ieies kā bērnu un jauniešu hokeja atdzimšanas diena, ko apliecina domes telpās parakstītais trīspusējais sadarbības līgums, kas kļūs par stūrakmeni šī Latvijā un arī Ogrē tik iemīļotā sporta veida tālākai attīstībai.

Minēto līgumu parakstīja biedrības «Dinamo bērni» valdes priekšsēdētājs Raitis Bikše, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, kā arī biedrības «Hokeja klubs «Ogre Juniors»» valdes priekšsēdētājs Kaspars Bergmanis.

Nekas labāks par «Dinamo» vēl nav izveidots

Pēdējo gadu laikā Ogres novadā bērnu un jauniešu hokejs bija nonācis pabērna lomā, jo šis sporta veids nav no tiem lētākajiem, turklāt trūka profesionālu treneru. «Pašvaldībai bija jāizšķiras – ļaut, lai Vidzemes ledus halli piemeklē tāds pats liktenis kā Aizkraukles halli un mēs savā teritorijā iegūstam vēl vienu graustu, vai arī meklēt kādu risinājumu. Pašvaldība divus gadus cītīgi strādāja pie tā, lai šo privātpersonai piederošo halli nopirktu, taču gala rezultātā Finanšu ministrija to neļāva. Tad raudzījām, vai paši nevaram izstrādāt programmu jauno hokejistu apmācībai, taču trūka atbilstošas klases speciālistu. Visbeidzot, vērsāmies pie «Dinamo Rīga», vēloties piesaistīt viņu spēkus, jo šajā gadījumā nekas labāks par «Dinamo» nav izveidots. Tā arī radās sadarbības līgums, kas ļaus hallei atdzīvoties un iedibinās jaunas tradīcijas. Pirmkārt, ledus halle spēs pastāvēt, mēs varēsim atbalstīt bērnu vecākus, kuriem par hokeja treniņiem vairs nebūs jāmaksā 50 līdz 70 latu mēnesī, bet vien 20, kā arī treniņu programma kļūs daudz efektīvāka, jo bērnus varēs dalīt vecuma grupās un viņiem vairs nebūs jātrenējas kā līdz šim – visiem kopā, turklāt dalot laukumu divās daļās,» skaidro E.Helmanis.

Līgumu noslēdz uz trim gadiem

Biedrības «Dinamo bērni» valdes priekšsēdētājs R. Bikše atzina, ka ir ļoti gandarīts par Ogres novada 19.maija sēdē pieņemto lēmumu slēgt sadarbības līgumu. «Pirms gada, kad «Dinamo Rīga» izveidoja savu bērnu hokeja skolu, tās mērķis bija radīt struktūrā vienu pakāpienu, lai bērni varētu augt un pilnveidoties, pamazām kļūstot par meistarkomandas spēlētājiem. Šī gada laikā mums ir izdevies ne tikai nodrošināt kvalitatīvu treneru darbu, bet arī piesaistīt līdzekļus un atrisināt citus organizatoriskos jautājumus. Sapratām, ka ar savu pieredzi varam palīdzēt arī ogrēniešiem, lai atjaunotu bērnu hokeju šajā pilsētā. Esmu pārliecināts, ka šis projekts izdosies. Līgums ir noslēgts uz trijiem gadiem, un es ceru, ka pēc šiem trim gadiem mēs redzēsim ļoti labus rezultātus,» saka R.Bikše.

Šā gada budžetā – 38 tūkstoši latu

Abu biedrību un pašvaldības sadarbība paredz bērnu hokeja komandas nokomplektēšanu, vadības struktūras izveidi, atbalsta sniegšanu startam čempionātos un turnīros, Ogres novadā dzīvojošo bērnu un jauniešu piesaistīšanu šim sporta veidam, sadarbību ar jaunatnes hokeja komandu «Rīga» un hokeja klubu «Dinamo Rīga», organizējot bērnu un jauniešu komandām treniņus, nometnes un sacensības, kā arī finansiāla atbalsta nodrošināšanu bērnu un jauniešu hokejam Ogres novadā. Ogres novada pašvaldības šā gada budžetā šim mērķim ir paredzēti 38 000 latu. Arī turpmākajos divos gados pašvaldība apņemas nodrošināt finansējumu pašvaldības budžeta iespēju robežās. Pašvaldības piešķirtais finansējums tiks izlietots tikai un vienīgi norēķiniem ar SIA «Vidzemes ledus» par ledus nomu biedrības «Hokeja klubs «Ogre Juniors»» audzēkņiem.

Savukārt biedrība «Hokeja klubs «Ogre Juniors»» ne vien rūpēsies par bērnu un jauniešu hokeja komandas vadības struktūru izveidi, bet arī pārstāvēs tās intereses Latvijas Hokeja federācijā, gādās par papildu finansējuma piesaisti no Eiropas Savienības un Latvijas Valsts budžeta līdzfinansētām programmām, lai paplašinātu iespējas bērnu un jauniešu hokeja attīstībai Ogres novadā. Biedrības «Dinamo bērni» pienākums būs bērnu un jauniešu hokeja attīstības programmu izstrāde, komandu komplektēšana, treniņnometņu organizēšana, līgumu slēgšana ar treneriem, apkalpojošo personālu, treneru apmaiņas programmas realizēšana, pasākumu organizēšana ar hokeja komandas «Dinamo Rīga» hokejistu piedalīšanos.

«Hokeja klubs «Ogre Juniors»» biedrības valdes priekšsēdētājs K.Bergmanis neslēpj prieku par noslēgto līgumu, jo tas pavērs iespēju 80 Ogres bērniem, kuri trenējas hokejā, turpināt iesākto. «Esmu pārliecināts, ka viņu rindas, varbūt ne strauji, bet ar katru gadu pieaugs. Pamatā pie mums trenējas bērni no Ogres un Ikšķiles, bet ir arī salaspilieši un pat rīdzinieki. Diemžēl sakarā ar neskaidro nākotni daudzi vecāko grupu hokejisti atrada citus klubus galvaspilsētā. Domāju, nu šī situācija mainīsies. Tie, kas vēlas trenēties, var vērsties pie mums un pieteikties, cik mūsu spēkos, palīdzēsim arī ar ekipējumu,» stāsta K.Bergmanis.

Jau gadiem nesavtīgi atbalsta sportu

E.Helmanis atzīst, ka liels nopelns šīs sadarbības tapšanā un nonākšanā līdz līguma parakstīšanai ir Ogres novada domes deputātam, Tautsaimniecības komitejas vadītājam un Ogrē pazīstamam uzņēmējam Andrejam Ceplītim, kurš sportu nesavtīgi atbalsta jau gandrīz 30 gadu.

«Lai gan pats neesmu sportists, tas man vienmēr bijis ļoti tuvs. Savulaik kopā ar Juri Feodorovu, kurš ir Vidzemes ledus halles īpašnieks, uzbūvēju šo halli. Mūsu ceļi šķīrās, taču ar hokeju joprojām esmu cieši saistīts. Mana uzņēmuma paspārnē darbojas hokeja amatieru komanda «Ogres Prestižs», kas šogad izcīnīja pirmo vietu. Atbalstu arī divas basketbola komandas. Savulaik, kad pārstāvēju uzņēmumu «Cido», esmu atbalstījis arī Latvijas Olimpisko vienību Nagano Olimpiskajās spēlēs. Sports nav lēts, izdevumu daudz, kaut vai autobusa īre komandas braucieniem uz sacensībām. Tāpēc «Ogres Prestižs» ik gadu sporta atbalstam ziedo aptuveni 10 tūkstošus latu. Kāpēc to daru? Manuprāt, ir ļoti svarīgi dot jauniešiem iespēju nodarboties ar sportu, saturīgi pavadīt laiku, lai viņi pēc iespējas mazāk klaiņotu ielās un nodotos dažādiem netikumiem. Mans uzņēmums atrodas vairāku mācību iestāžu tuvumā, un es redzu, kā laiku pavada jaunieši, kam īsti nav ko darīt, un tas nav nekas labs. Tieši tādēļ kopā ar Egilu Helmani un Daini Širovu sāku pievērsties tam, lai Ogrē pienācīgā līmenī tiktu atrisināts jautājums ar bērnu hokeju, kurš bija sācis nīkuļot. Man ir patiess prieks, ka esam sagaidījušo šo vēsturisko momentu – trīspusējā līguma parakstīšanu. Tas dos jauniešiem vēl vienu impulsu pievērsties sportam un veselīgam dzīvesveidam, un tas ir tikai atbalstāmi,» saka A.Ceplītis.

«OVV» jau rakstīja, ka tas nav vienīgais sadarbības projekts sporta jomā, par kuru ogrēnieši var pateikties Andreja Ceplīša un Egila Helmaņa iniciatīvai. Jau pavisam drīz Ogres ģimnāzijas stadionā ogrēniešiem būs pieejams viens no Latvijā modernākajiem mākslīgā seguma futbola laukumiem, jūlijā ar Ogres un Ikšķiles novada, kā arī «Ogres Prestiža» atbalstu paredzēts velo maratons Ogre – Ikšķile, kas varētu kļūt pat ikgadēju pasākumu, bet pie «Ogres Prestiža» un ar šī uzņēmuma atbalstu tiks dots starts Baltijas čempionātam Enduro.

Sports vieno un dod pozitīvas emocijas

«Varētu vien vēlēties, lai Ogres novadā būtu vairāk šādu uzņēmēju, kas atbalsta sportu. Padies vēlos teikt arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam. Ogres un Ikšķiles novads faktiski ir saaudzis un iedzīvotājus neinteresē, kur beidzas viena robeža un sākas otra. Tāpat arī sportam nav robežu. Mūsu lielākā problēma Latvijā ir tā, ka mēs dalāmies. Dalāmies partijās, labajos, sliktajos utt. Pārāk maz šajā zemē palicis to, kas kaut ko var izdarīt, tāpēc nevajadzētu šķirot ne partijas piederības, ne ko citu. Ja tā ir laba lieta, labs darbs, tad tas jāatbalsta un jācenšas izdarīt. Tieši tā veidojas mūsu sadarbība ar Ikšķiles novadu. Gan es, gan Indulis Trapiņš, gan Andrejs Ceplītis esam dažādās partijās, tomēr tas mums netraucē rast kopēju valodu un sadarbību jautājumos, kas ir svarīgi daudziem iedzīvotājiem. Par to man ir patiess prieks, jo mūsu valsts šobrīd krīzes situācijā lielākoties ir tieši iekšējo kašķu dēļ. Ir taču milzums piemēru, kad valstis spējušas atjaunoties un uzplaukt pat pēc kara, bet tas notiek tikai tad, ja ir šī savstarpējā sadarbība un spēja vienoties. Lai izietu no krīzes, mūsu valstij ir vajadzīgas pozitīvas emocijas. Ogrē ir ļoti labas sporta tradīcijas, bet ar halli vien nepietiek, ir vajadzīgi arī labi treneri, kas spēj bērnos iededzināt dzirkstelīti. Ja tādi būs, tad sportam būs arī nākotne un pašvaldību uzdevums ir šos cilvēkus atrast, piesaistīt un atbalstīt. Sports ir arī labākais integrācijas veids dažādu tautību cilvēkiem, kas dzīvo mūsu valstī. To, ko dod sports, nespēj neviena ministrija ar savu lielo ierēdņu armiju. Bieži apmeklēju Rīgas «Dinamo» spēles. Man līdzās sēž krievu tautības cilvēki, kuri līdz aizsmakumam kliedz: «Latvija! Latvija!». Te neviens nešķiro cilvēkus ne pēc tautības, ne citiem parametriem. Pat ja cilvēks nekļūst par profesionālu sportistu, sports ir tas, kas vieno un rada pašlepnumu par sevi un savu valsti, tieši tāpēc viens no pašvaldības uzdevumiem ir to atbalstīt,» saka E.Helmanis.

Dzintras Dzenes foto