Ogrē atklāj rekonstruēto skeitparku

[ A+ ] /[ A- ]

Ekstremālo sporta veidu cienītāji rekonstruēto skeitparku vērtē atzinīgi.

Trešdien, 1.septembrī, tūdaļ pēc svinīgajiem pasākumiem skolās, Ogres stadionā sāka pulcēties jaunieši, lai iemēģinātu un novērtētu rekonstruēto skeitparku, kur ir iespēja pa dažāda līmeņa rampām braukt ar skrituļdēļiem, skrituļslidām vai «BMX» velosipēdiem. Minētais projekts īstenots, pateicoties biedrības «Creativus» jauniešu iniciatīvai.

Biedrības «Creativus» vadītājs Toms Mālmeistars stāsta, ka Izglītības un zinātnes ministrijai (IzM) iesniegtais skeitparka rekonstrukcijas projekts tapis sadarbībā ar Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļu.

Jauniešiem iespēja aktīvi pavadīt brīvo laiku

Projekta īstenošana jauniešiem ir sniegusi jaunas iespējas nodarboties ar ekstrēmajiem sporta veidiem. Parks ir labāk aprīkots, un tajā var rīkot arī sacensības. Projektu Ogres novada pašvaldība IZM iesniegusi aprīlī, tas apstiprināts maijā, un skeitparka rekonstrukcijas darbi sākušies jūlijā.

Kā jau pienākas, rekonstruēto skeitparku atklāja ar svinīgu lentas pārgriešanu, klātesot projekta īstenotājiem, pašvaldības vadībai un IzM pārstāvēm – Politikas koordinācijas departamenta direktorei Dacei Ratniecei un jaunatnes politikas nodaļas pārvaldes vecākajai referentei Marika Galilejevai. «Prieks, ka jauniešiem šeit būs iespēja aktīvi pavadīt savu brīvo laiku. Šis bija vienīgais skeitparka rekonstrukcijas projekts valstī, ko Jaunatnes politikas valsts programmas finansētā projekta ietvaros mēs šogad atbalstījām. Tas bija ļoti meistarīgi uzrakstīts. Paldies pašvaldībai un visiem projektā iesaistītajiem, kuri ar radošu pieeju ieguldīja savas idejas, lai skeitparks attīstītos,» atzina departamenta direktore D. Ratniece, aicinot skeitparka lietotājus saudzēt gan inventāru, gan pašiem sevi.

Projekts realizēts mēneša laikā

Saudzīgi attiekties pret saviem elkoņiem un parka aprīkojumu novēlēja arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, kurš atklāja, ka pirmo reizi ar ideju par skeitparka izveidošanu jaunieši pašvaldībā vērsās 2003. gadā. Pateicoties tieši pašu jauniešu iniciatīvai, skeitparks nu ir paplašināts, atjaunots un ieguvis pašreizējo veidolu. «Paldies arī ministrijai un Attīstības nodaļai par līdzdalību projekta īstenošanā, tomēr vislielākais paldies jauniešiem – entuziastiem, īpaši Tomam Mālmeistaram un Tomam Ezerietim,» sacīja E.Bartkevičs.

Projektu aptuveni mēneša laikā realizējis meistars Māris Ezerietis, kurš atzīst, ka šāda veida darbu pildījis pirmo reizi, bet viņam ar padomu palīdzējuši paši jaunieši, kuri nodarbojas ar ekstremālajiem sporta veidiem.

No skeitborda neattur pat lauzti kauli

Novērtēt rekonstruēto skeitparku bija ieradušies ne vien Ogres jaunieši, bet arī citi šī sporta entuziasti. Rīdzinieks Egons Avots, kuram ir 25 gadi, stāsta, ka ar skrituļdēli brauc jau 12 gadu un ir vienīgais skeitborda treneris Latvijā. «Ogres skeitparks ir patiesi labs, un, ja vien pašvaldība ik pēc pāris gadiem radīs līdzekļus tā uzlabošanai un atjaunināšanai, viss būs kārtībā,» vērtē E.Avots. Jautāts, vai šis nav bīstams brīvā laika pavadīšanas veids, treneris smaidot teic: «Pirkstu var salauzt arī mājās, strādājot pie datora. Tiem, kam patīk adrenalīna sajūta, šāds parks ir vajadzīgs. Tā ir kā sava veida legālā narkotika, kas pārvēršas par dzīves veidu. Arī pats esmu lauzis kaulus, bet pat ar ieoperētu skrūvi rokā nevaru nebraukt. Un, ja par valsts un pašvaldības naudu var tikt pie šāda parka, tas ir vienkārši ideāli.»

Iemēģināt rekonstruēto parku ieradies arī ikšķilietis Mārtiņš Osis, kurš ar skeitbordu nodarbojas tikai četrus mēnešus, bet jau ir «saslimis». «Ar skrituļdēli sāku braukt draugu iespaidā, un man tas nebūt neliekas bīstami, lai gan vecākiem, protams, šī mana aizraušanās ne īpaši patīk. Jaunais parks ir krietni labāks kā iepriekš, tagad te ir izveidota arī mini rampa,» stāsta Mārtiņš.

Projekta kopējā budžeta summa ir 3138 latu, no kuriem 3000 latu ir IZM Jaunatnes politikas valsts programmas 2010. gadam valsts budžeta līdzekļi, bet 138 lati – pašvaldības finansējums.

Pēc skeitparka svinīgās atklāšanas ikkatrs varēja pieteikties un startēt sacensībās, piedaloties disciplīnās inline, MTB, skate un BMX.

Dzintras Dzenes foto