Ogrē cīnīsies par A.Biedriņa dāvāto ceļazīmi uz NBA spēli

[ A+ ] /[ A- ]

Biedrības “Streetbasket” organizētā “Ghetto Basket” Latvijas tūre, kurā šovasar tiks aizvadīti 60 turnīri 90 dienās, 24.augustā debitēs Ogrē. “Ghetto Basket” spēles jau notikušas ne tikai Rīgā, bet arī piecpadsmit citās pilsētās.

“Ghetto Basket” Latvijas tūres katra posma uzvarētājs vecākajā grupā vīriešiem saņems ceļazīmi uz finālturnīru Rīgā, kur septembra beigās tiks izspēlēta galvenā balva – Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) latviešu basketbolista Andra Biedriņa dāvātais ceļojums čempionu kvartetam uz nākamās sezonas spēli Ņujorkā!

“Ghetto Basket” Latvijas tūres debija Ogrē notiks 24.augustā. Spēles notiks Ogres sporta stadionā, Skolas ielā 21. Spēļu sākums paredzēts plkst. 18, bet komandu pārreģistrācija no plkst. 17.

“Ghetto Basket” spēles notiek trijās grupās. Zēniem – 1995. gadā dzimušie un jaunāki; vīriešiem – 1994. gadā dzimušie un vecāki; sievietes.

Pieteikšanās tiek īstenota ar “Streetbasket.lv” starpniecību, komandu reģistrējot līdz konkrētā turnīra iepriekšējās dienas vakaram. Dalības maksa ir noteikta viens lats par katru spēlētāju. Ja komanda nav iepriekš pieteikusies, bet ierodas pa tiešo uz sacensību vietu, tad katram spēlētājam par piedalīšanos “Ghetto Basket” būs jāmaksā vairāk – Ls 1,50.

Lai piedalītos jebkurā no “Ghetto Basket” šīs vasaras turnīriem, nepieciešams noformēt “Streetbasket” licenci. Tās cena ir Ls 1, licence derīga uz visu 2010.gadu. Spēlētāji, kuri piedalījās “Ghetto Basket Winter Edition” pasākumos Rīgā, “Skonto” hallē, var izmantot šoziem noformētās licences.

Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros biedrība „Streetbasket” organizē īpašu palīdzības kustību bērniem un jauniešiem – „Es atbalstu Ghetto bērnus!”. „Ghetto Basket” rīkotāji aicina ikvienu, kuram mājās ir kāds sporta inventārs/atribūtika, sporta apģērbs, nodot to „Ghetto Basket sporta apģērbu un inventāra maiņas punktā”.

Tas darbojas ne tikai „Grīziņkalna skeitparkā”, bet arī pārējās „Ghetto Basket” Latvijas tūres vietās, kur ir iespēja ne tikai nodot savas sportošanas lietas, bet arī pašiem iemainīt nevajadzīgās mantas pret nepieciešamajām. Šis maiņas punkts darbosies līdz 2010.gada septembra vidum. Ikviens, kurš piedalīsies atbalsta kustībā un atnesīs savu artavu „Ghetto Basket sporta apģērba un inventāra punktam”, saņems uzlīmi „Es atbalstu Ghetto bērnus!”.

“Ghetto Basket” vēsture aizsākās ar ceturtdienās Rīgā, “Grīziņkalna skeitparkā” notiekošajiem turnīriem ar pāris desmitiem komandu. Vasaras laikā ik ceturtdienu turnīri ieguva lielu popularitāti, jūlijā un augustā jau regulāri pulcējot vairāk nekā 100 komandu.

Ziemas sezonas laikā piecas reizes Rīgā, “Skonto” hallē notika “Ghetto Basket Winter Edition”, kur zem viena jumta tika spēlēts ne tikai ielu basketbols, bet arī notika ielu deju sacensības, kā arī ar priekšnesumu un šovu palīdzību ar sevi iepazīstināja Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrība.

“Ghetto Basket” Latvijas tūres atbalstītāji

Basketbola klubs “VEF Rīga, “Latvijas Universitāte”.

“Ghetto Basket” Latvijas tūres informatīvie atbalstītāji

“Draugiem.lv, “Sportacentrs.com”, “European Hit Radio”, “Apollo.lv”, “1188”, žurnāls “Sports”.